Zaklęte rewiry :: Ponownie w Teatrze WARSawy

Do Teatru WARSawy powracają „Zaklęte rewiry” – widowiskowa inscenizacja według kultowej powieści Henryka Worcella. Wieloznaczny tekst Henryka Worcella, nigdy dotąd niewystawiany na scenie, stwarza niezwykłe możliwości nowoczesnej inscenizacji, mieszczącej w sobie nowatorską formę na pograniczu teatru i performance’u, z tradycyjnym tekstem o realistycznej fabule i błyskotliwych, dynamicznych dialogach. 

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty „nowy” – Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji.
„Zaklęte rewiry”
26 i 27 kwietnia, godz. 20.00
24 i 25 maja, godz. 21.00
Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7)

ZAKLĘTE REWIRY
wg powieści Henryka Worcella
reżyseria i scenariusz: Adam Sajnuk
muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża
scenografia: Sylwia Kochaniec
kostiumy: Katarzyna Adamczyk
ruch sceniczny: Jarosław Staniek
reżyseria świateł: Karol Rothkaehl
muzyka na żywo: Igor Spolski, Michał Lamża
Obsada: Agata Piotrowska – Mastalerz / Agnieszka Michalska, Mariusz Drężek, Bartosz Adamczyk, Maciej Skuratowicz, Jerzy Połoński, Andrzej Makowiecki, Mateusz Banasiuk, Marek Kossakowski / Jakub Snochowski, Sebastian Cybulski, Mateusz Znaniecki