Dzięki brytyjskiemu ilustratorowi Kyle’owi Beanowi, zakazany owoc, biblijny frazeologizm oraz pojęcie pochodzące z psychologii społecznej nabiera zupełnie nowego wymiaru!

 

Chyba większość z nas pamięta występ młodziutkiego Krzysztofa Antkowiaka w Opolu, gdzie w 1988 roku zdobył nagrodę publiczności wykonując utwór Zakazany owoc.

Czemu tak jest, że nie wolno mi chcieć
Rzeczy super na pięć, tych na, które mam chęć

Temat zakazanego owocu pozostaje nadal aktualny i wciąż inspiruje wielu artystów na całym świecie. W swoim najnowszym projekcie, Kyle Bean, przedstawia różne gatunki owoców w innowacyjny sposób. Ilustrator na swój sposób interpretuje własne wyobrażenie o zakazanym owocu, przedstawiając odbiorcom pięć wizualizacji uzbrojonych produktów. Na zdjęciach wykonanych przez Brytyjczyka widzimy jabłko, gruszkę oraz arbuza, które są przekute przez ostre przedmioty takie jak szpilki czy ostrza. Na innych fotografiach pojawiają się pomarańcza i banan, chronione przez narzędzia służące do samoobrony takie jak drut kolczasty i ogień. Artysta stworzył powyższy projekt we współpracy z fotografem Aaronem Tilleyem, specjalnie dla The Gourmand Magazine.

Tekst: Aleksandra Mleczko