Wywiad z Karolina Szczurowska i jej nowy singiel Kwiatki.

Karolina Szczurowska to 20-letnia artystka młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice of Kids” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego, dwa lata później wydała swój debiutancki album pt. „KARO” na której znalazło się 10 utworów z czego, aż 5 utworów była singlami m.in. utwór pt. „Poranna” z Antkiem Smykiewiczem.

Karolina SzczurowskaAlbum zdobył bardzo dobre recenzje od dziennikarzy oraz słuchaczy. Do dnia dzisiejszego utwory grane są w wielu stacjach regionalnych. W 2021 roku Artystka wzięła udział w dorosłej edycji programu „The Voice of Poland” trafiając do drużyny Marka Piekarczyka. Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów medycznych powraca z nowym materiałem, który jest podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie odbiorców i jednocześnie zakończeniem pewnego artystycznego etapu a zarazem zapowiedzią nowego wizerunku, który zbliża się wielkimi krokami. Na kanale YouTube Artystki można zobaczyć klip do singla pt. „Kwiatki”, jest to jeden z dwóch singli, który Karolina przygotowała na zakończenie muzycznej ery płyty „KARO”

O nowym singlu, przeszłości i przyszłości rozmawiamy z Karolina Szczurowska

1. Twój najnowszy singiel pt. „Kwiatki” napisałaś w pełni sama. Jesteś tekściarka, kompozytorką. Nie chciałaś iść w ślady swoich młodszych koleżanek, które odśpiewują utwory stworzone przez innych Artystów dla nich?

Nie, jak dla mnie świadome i pełne bycie Artystą to przede wszystkim tworzenie, oczywiście może być to przy pomocy kogoś doświadczonego, ale próbowanie i opisywanie swoich emocji jest w cenie w tym zawodzie.

2. Czym inspirujesz się podczas tworzenia nowych piosenek?

Właściwie to tym co dzieje się w moim życiu, o moich oczekiwaniach, problemach, przeżyciach, szczęściu.

3. Jak wygląda proces tworzenia?

Myśle, że u każdego to wygląda nieco inaczej, bardzo często zaczynam od muzyki grając na pianinie czy ukulele jakiś fajny motyw, kilka akordów. Później wybieram sobie główny powód, tematykę o której chcę pisać i tak to leci.

4. Grasz na ukulele, fortepianie, gitarze. Muzyka nie jest dla Ciebie obcym tematem. Kto zaszczepił w Tobie pasję do muzyki?

Pasje do muzyki zaszczepiła we mnie rodzina, która jest bardzo muzykalna, a zwłaszcza mój tata, on pokazał mi pierwsze chwyty na gitarze, a babcia jako pierwsza zaprowadziła mnie na lekcje śpiewu.

5. Czy posiadasz wykształcenie muzyczne?

Tak, skończyłam szkołę muzyczną I Stopnia w Czasławiu w klasie skrzypiec.

6. Czy edukacja muzyczna wniosła coś do Twojego życia?

Oo jak najbardziej, przede wszystkim dzięki nauce gry na skrzypcach bardzo wykształcił mi się słuch, dzięki czemu chodząc na zajęcia śpiewu bardzo łatwo było mi znaleźć harmonię i nadal tak jest. Ta umiejętność jest mega przydatna.

7. W Twoich numerach jest bardzo dużo harmonii m.in. w najnowszym singlu pt. „Kwiatki”. Czym inspirowałaś się tworząc utwór „Kwiatki”?

Historią z mojego życia, będąc na spacerze z bliską mi osobą dostałam bukiecik polnych kwiatków i napisałam o nich piosenkę oraz o naszej relacji.

8. Czy kolejny zapowiedziany singiel będzie w takim samym klimacie?

Kolejny singiel będzie w innym stylu, dodamy tam więcej alternatywnej, elektronicznej muzyki, a więc klimat teledysku będzie nieco inny, mogę zdradzić, że klip będzie czarno biały i trochę przemycę w nim tańca.

9. Jak widzisz siebie za 10 lat?

Widzę siebie jako lekarkę weekendowo grająca koncerty.

10. Czy masz plan B w swoim życiu?

Tak, właśnie jest to medycyna, jestem na studiach lekarskich.

11. Co myślisz o dzisiejszym polskim rynku muzycznym?

Jest on bardzo wszechstronny, ciężko jest się w nim odnaleźć i wypromować swoją twórczość, ostatnio niestety szansę daje się ludziom, którzy nie do końca mają pojęcie o muzyce, a mają tylko i wyłącznie spore zasięg w internecie, moim zdaniem rynek muzyczny jest bardzo powiązany z pracą w social mediach, ale nie do końca idzie to z jakością.

12. Czego można Ci życzyć?

Wytrwałości na studiach i w muzyce, nie poddawaniu się, i przede wszystkim tego, aby moja muzyka dotarła do najlepszych stacji radiowych i przede wszystkim do nowych odbiorców.

Dziękujemy za wywiad a jeśli chcesz być na bieżąco w nowinkach muzycznych koniecznie śledź naszą zakładkę muzyka oraz nasz Instagram Example.pl.