Wyjątkowa, niedzielna edycja Targów Dobry Design Wrocławska Jesień

Przed nami wyjątkowa, niedzielna edycja Targów DOBRY DESIGN WROCŁAWSKA JESIEŃ. Prawdziwe święto mody plakatu i polskiego designu w samym sercu Wrocławia.

DOBRY DESIGN

16 października, w niedzielę w Concordia Design Wrocław odbędzie się kolejna, wyjątkowa z wielu powodów edycja Targów DOBRY DESIGN. Po pierwsze mamy dla Was naprawdę mnóstwo znakomitych marek modowych. Oryginalne, autorskie propozycje dla wszyskich ceniących DOBRY DESIGN i znakomitą jakość. Wśród biżuterii znajdziecie swoje ulubione marki i nowe wyłowione specjalnie dla Was projekty. Możemy pochwalić się także piękną minimalistyczną ceramiką i znakomitymi plakatami. Tym razem zaproponujemy Wam także autorskie meble z drewna i szkła. Nie zabraknie także klimatycznych świec w upcyklingowych formach.

Blisko 80 wystawców i tym razem prawie połowa to debiutujące u nas marki. To najwięcej debiutów w historii TDD. Cieszy nas to ogromnie.

Wśród naszych debiutów znajdziecie:

• GLINA, HOHONU – biżuteria
• ZISOU – niezwykle torebki
• mūdo ceramic, REST.Ceramics – ceramika
• IZOTABLE – autorskie meble
• jaram się – zamachowe świece sojowe w upcyklingowych formach
• Karo Flow – wystrój wnętrz
• MUUMEN – moda dla mężczyzn
• We Soul Sisters, Lelen, otoya design – moda
• Patryk Pałaś Latający Pies- plakat, ilustracja

A co dla Was przygotowali? Oddajemy głos debiutującym u nas markom.

“Przez kilkanaście lat współtworzyłam pracownię renowacji antyków przy poznańskim Starym Rynku. Co wieczór zamykając drzwi żałowałam, że nie mogę zabrać ze sobą ciepła I zapachu drewna. Marzyłam o tym, aby atmosferę pracowni mieć zawsze przy sobie.

Pomysł narodził się, kiedy oglądałam film “The Life Aquatic with Steve Zissou”. Zapewne zastanawiasz się co film ma wspólnego z drewnianą torebką? Przypomnij sobie – jak wychodzisz z kina z wrażeniem – że właśnie wydarzyło się coś niezwykłego. Pragnęłam zatrzymać – zmaterializować ten moment.
W zamyśle, torebka miała być nie tylko estetyczna, ale również trwała i funkcjonalna. Zależało mi na tym, aby towarzyszyła mi na co dzień, a nie stała na półce. Udało się to osiągnąć dzięki najwyższej jakości materiałom oraz wieloletniemu doświadczeniu w pracy z drewnem”. Pisze o swojej marce Magda Owczarek z ZISOU

Projekty Izotable inspirowane są japońskim ciesielnictwem i projektowaniem parametrycznym. Podstawowym założeniem estetyki produktów jest połączenie matematycznej precyzji z organicznymi kształtami, mającymi przypominać ukształtowanie terenu w mapach hipsometrycznych. Każdy zaprojektowany stolik jest wycinany maszynowo, po czym ręcznie obrabiany i składany z największą precyzją. „Góry, rzeki, kaniony, doliny i klify. Czy można to zabrać do wnętrza? Celem mojego projektu jest to umożliwić każdemu. Na targach Dobry Design zaprezentuje autorskie stoliki Izotable które uchwycą przestrzeń i pozwolą ci ją zabrać do twojego mieszkania.”
Zaprasza Beniamin Wilam autor projektów mebli.

Pełna koloru biżuteria tworzona ręcznie w poznańskiej pracowni. Każda para przechodzi przez wieloetapowy proces twórczy od mieszania kolorów przez pieczenie, szlifowanie na klejeniu i wierceniu kończąc. Superlekka i nieuczulająca. Glina zaraza kolorem

Na te Targi Dobry Design przygotowałam dla Was klasyczne modele Glinki takie jak MONO czy HIPPIE. Zabieram dużo naszyjników na cienkich i grubych łańcuchach z kwiatkami w jesiennych kolorach. Będą tez bransoletki i dużo brokatu. Nie zabraknie również pierścionków z perłami i kryształkami oraz nausznic w soczystych kolorach. Zdradza Oliwia Cajdler twórczyni marki GLINA

Zakupy na Targach Dobry Design to świadome i odpowiedzialne kupowanie, tak istotne dla nas wszystkich w aktualnych realiach. Piszemy o tym za każdym razem bo to jedna z naszych najważniejszych misji obok promowania rodzimego designu i początkujących na rynku marek.

Proponowane przez naszych wystawców rzeczy to ich autorskie projekty, najczęściej wytwarzane przez nich samych lub w niewielkich rodzimych manufakturach. To krótkie serie, a często także unikaty.

Podczas najbliższych Targów spotkacie również Wasze ulubione, stale goszczące u nas marki. Jak zwykle przygotowują dla Was najnowsze kolekcje i moc jesiennych rabatowych okazji. Zapowiada się smakowita uczta, same zobaczcie.

• BAMBA, Pracownia Fio, oh bemore, RASTRO – odpowiedzialna moda
• Matylda Zielińska biżu, mysticbrew design, SZLIFY – biżuterii
• Magdalena Grobelna ilustracja, Akwarelowe historie – plakat i ilustracja
• Tashka, Wydawnictwo Amaltea – książki dla dzieci i dla dorosłych
• Betty.B, Mushi, Marmollada, PINA – akcesoria
• EMKA design – zapachowe świece sojowe

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła już tradycyjnie Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Zapewniamy niezmiennie dużą różnorodność i wysoki poziom prezentowanych przez nas propozycji. zajmujemy dwie kondygnacje Concordia Design Wrocław – parter i 4 piętro.

Do zobaczenia!

TERMIN: 16 października niedziela, godzina 11-18
MIEJSCE: Concordia Design Wrocław
Wstęp: wolny

Patronat Honorowy: ASP Wrocław
Organizatorka: Targi DOBRY DESIGN / Magdalena Grobelna