Poznając nowe miejsca na mapie świata, próbując nowych smaków oraz odkrywając inne kultury, stajemy się bogatsi o doświadczenia i przeżycia. Szukamy sposobu, by zachować je blisko siebie na dłużej. Pomimo iż na wakacjach zrobiliśmy setki zdjęć, coraz częściej w domu czy w biurze, na odległość wzroku, wieszamy obraz lub eksponujemy rzeźbę, symbolicznie przypominające nasze podróże.

Piotr Szwabe vel Pisz Dotyk dnia
1 / 16

Pozytywny wpływ sztuki na zdrowie i samopoczucie jest coraz częściej doceniany przez młodych odbiorców. Obrazy stają się platformą przenoszącą do pozytywnych emocji, wrażeń oraz przeżyć. Działają odprężająco i kojąco. Sztukę chcemy łączyć z zapisem wspomnień z wakacyjnych podróży, bo ten czas obfituje w radosne i niezapomniane przygody. Co więcej, sztuka utrwalająca nasze wakacyjne wspomnienia może stać się początkiem naszej prywatnej kolekcji, której myślą przewodnią będą wakacyjne przeżycia.

W odpowiedzi na dużą potrzebę piękna i doznań estetycznych, do domu lub biura można wybrać sztukę młodych artystów lub uznanych twórców średniego pokolenia, której cena jest przystępna. Możemy sięgnąć po dowolną tematykę, kolorystykę, motywy kompozycyjne. W okresie wakacyjnym znacznie chętniej decydujemy się na zakup prac pejzażowych, a ich gama jest bardzo szeroka: od marynistyki, czyli tematów morskich, poprzez motywy egzotyczne, górskie, po wedutę, czyli krajobraz miejski – mówi Agnieszka Gniotek, marchand sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego Xanadu.

foto: Galeria Xanadu