WSCHÓD PIĘKNA :: World Orchestra Festival

Już po raz piąty na Warmii odbędzie się festiwal World Orchestra – WSCHÓD PIĘKNA. Tradycyjnie, dwa pierwsze dni festiwalowe słuchacze spędzą w Olsztynie, a trzeci – zamykający dzień na łonie natury w Muzeum Budownictwa Ludowego (Skansen) w Olsztynku.

Na scenie pojawi się zespół flamenco, wybitny wirtuoz z Węgier zwany „diabelskim skrzypkiem” czy orientalna wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach. Nie zabraknie też polskich akcentów w postaci polskich artystów jazzowych, m.in. Monika Borzym.

Monika Borzym – charyzmatyczna wokalistka jazzowa, ma na koncie pięć płyt i dyplom University of Miami Frost School of Music i LA Academy. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka. Miała wtedy 19 lat. Jej brawurowy występ porwał publiczność, wtedy też zaproponowano jej pierwszy kontrakt płytowy (Sony Music). Monika jest otwarta na różne gatunki muzyczne. Często występuje gościnnie z różnymi artystami. Podczas Wschódu Piękna wystąpi jako gość specjalny „Grzecha Piotrowskiego & Alchemik Orchestra”.

27.07 (sobota) –  Hotel Przystań Olsztyn, godz.20:00
Rasm Al-Mashan – premiera płyty pierwszej solowej płyty „YEMENIA”
Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra feat. Atom String Quartet – Roby Lakatos (Węgry), Monika Borzym