WOODLANS o sobie

Co tworzycie?

W naszej pracowni w Krakowie projektujemy i produkujemy drewniane zegarki na rękę: Michał (projektowanie, produkcja, sprawy techniczne), Magda (projektowanie, stylizacje, sprawy organizacyjne i finansowe) Jesteśmy zgranym teamem już ponad 10 lat 🙂

Jak to się zaczęło?

W branży jesteśmy od zawsze. Pod marką Woodlans działamy od początku 2012 r. Pomysł zrodził się z zamiłowania do mody, designu i stolarstwa. Wiele miesięcy poświęciliśmy na projekty, prototypy, testy i organizację.  Chcieliśmy odpowiedzieć na anonimowość masowej produkcji, połączyć szlachetność drewna dębowego z prostym designem i przyjemnością użytkowania.

Dla kogo tworzycie?

Tworzymy markę dla ludzi, którzy szukają czegoś wyjątkowego, szlachetnego. Jednak zależy nam też, żeby nasze produkty nie odstawały od obowiązujących trendów, tylko wpisywały się w nie.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Inspiruje nas drewno dębowe w połączeniu z techniką, minimalizm w połączeniu z niepowtarzalnością. Przy projektowaniu naszego zegarka inspirowaliśmy się światłem kontrastującym ze szczelin oraz czystą formą.

Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?

Zegarki muszą pasować jako dodatek do najnowszych kolekcji odzieżowych. Dlatego zdecydowaliśmy się pójść w minimalizm i ponadczasowość.

Nad czym teraz pracujecie?

Od kilku miesięcy pracujemy nad wprowadzeniem naszej marki na rynek. W końcu jesteśmy 🙂 teraz ciężka praca, żeby dobrze obsłużyć sprzedaż. Drewno dębowe jest twarde, trudne w obróbce, ale efekt końcowy jest wspaniały.

Czy przynosi Wam radość to, co robicie?

Największą przyjemność czerpiemy z pozytywnego odbioru naszego produktu. Każdy projekt traktujemy bardzo intuicyjnie. Pomysł na drewniane zegarki nie powstawał tygodniami, to był impuls. Chcieliśmy mieć coś takiego, nie było tego na rynku, więc sami to stworzyliśmy. Jesteśmy szczęśliwi 🙂

WOODLANS od niedawna dostępne w pakamera.pl