Wolumetria twarzy – szansa na osiągnięcie idealnego owalu twarzy

Wolumetria twarzy – szansa na osiągnięcie idealnego owalu twarzy


Sky Clinic jest wyjątkowym miejscem, w którym ze 100% zaangażowaniem skupiamy się na potrzebach pacjenta i spełniamy jego marzenia o idealnym wyglądzie. Specjalizujemy się w dokonywaniu przeszczepów włosów oraz wykonywaniu zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że skutecznie pomagamy w pozbyciu się kompleksów i poprawieniu jakości życia. Zarówno placówka w Warszawie jak i we Wrocławiu posiada w swojej bogatej ofercie szereg zabiegów nie tylko na ciało ale także na twarz. W ostatnich latach ogromną popularność zyskują zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, które przynoszą bardzo zadowalające efekty, a przy tym są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Jeśli zastanawiasz się, czy zabiegi na bazie kwasu hialuronowego są dla Ciebie, zachęcamy do lektury poniższego artykułu, który przybliży tę tematykę.

Wszystko co musisz wiedzieć o kwasie hialuronowym

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest jedną z najpopularniejszych substancji aktywnych, której podstawową funkcją jest wiązanie wody. Badania udowodniły, że kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem budulcowym wielu organizmów. U człowieka substancja ta jest głównym składnikiem mazi stawowej, co sprawia, że jest ona całkowicie bezpieczna dla organizmu. Chociaż organizm ludzki produkuje kwas hialuronowy cały czas i na bieżąco uzupełnia braki wynikające z jego codziennego rozpadu, w pewnym wieku produkcja tej substancji spada i systematycznie zmniejsza się wraz z upływem lat. To z kolei prowadzi do degeneracji tkanek, w których kwas się znajduje, co daje się dostrzec również w wyglądzie zewnętrznym i skórze, która traci swój młodzieńczy wygląd. Aby zatrzymać ten proces należy dostarczyć kwas hialuronowy z zewnątrz. Podobne efekty daje hydroksyapatyt wapnia, jednak nie każdy gabinet kosmetyczny ma w ofercie zabiegi na bazie tego preparatu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg na bazie kwasu hialuronowego?

W odróżnieniu od zabiegów chirurgicznych, które zwykle przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są znacznie mniej inwazyjne. Miejscem, w które aplikuje się kwas hialuronowy za pomocą igły są głębokie warstwy skóry, co daje spektakularny a jednocześnie bardzo naturalny efekt. Brak konieczności użycia skalpela sprawdza się zwłaszcza w tej części twarzy, w której znajdują się kości policzkowe, ponieważ ogranicza się ryzyko powstawania rzucających się w oczy blizn. Po przeprowadzeniu zabiegu na bazie kwasu hialuronowego w efekcie uzyskujemy jednolity i spójny wygląd twarzy i nie wymaga to żadnych nacięć, co jest ogromnym atutem tego rodzaju modyfikacji twarzy.

Modelowanie policzków oraz innych części twarzy kwasem hialuronowym

Modelowanie policzków jest szczególnie ważną częścią całego zabiegu wolumetrii twarzy. Zapadnięte policzki nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale także dodają kilka lat. Lifting wolumetryczny ma za zadanie skorygować tego rodzaju defekty i pozytywnie wpłynąć na objętość policzków, wówczas skóra staje się odżywiona i wygląda na młodszą i wypoczętą. Poza wyglądem kości policzkowych także linia żuchwy wpływa na ogólny wygląd twarzy, dlatego niewielkie modyfikacje mogą pozytywnie wpłynąć na wizualne opóźnienie procesu starzenia.

Najważniejsze informacje o zabiegu wolumetrii twarzy

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły w głębokie warstwy skóry. Zabieg należy do umiarkowanie bolesnych i zwykle wykonywany jest bez uprzedniego znieczulenia, jednak wrażliwi na ból pacjenci, którzy gorzej znoszą zabiegi w obrębie twarzy mogą poprosić o to, aby wolumetria twarzy została przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym. Lekarz medycyny estetycznej w takiej sytuacji poda środek znieczulający, po którym pacjent nie czuje bólu a jedynie uczucie rozpierania podczas wstrzykiwania preparatu którym jest kwas hialuronowy. Całość trwa zazwyczaj ok. 30-45 minut i niemalże od razu po zakończonym zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Zalecenia po zabiegu

Lifting wolumetryczny jest mało inwazyjnym zabiegiem, który oferuje medycyna estetyczna stąd pacjent nie musi przechodzić długiego etapu rekonwalescencji. Zazwyczaj już bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych aktywności. W miejscu podania wypełniacza może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, które powinny ustąpić po kilku godzinach. Zaleca się jednak aby po iniekcji kwasu hialuronowego, przez pierwsze dni unikać dotykania twarzy, oraz gorących kąpieli i nadmiernego wysiłku fizycznego. Mimo iż miejscem aplikacji typowych wypełniaczy są głębokie warstwy skóry, ważne jest to, aby przez kilka tygodni całkowicie zrezygnować z opalania oraz nadmiernej ekspozycji na słońce.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają wolumetrię twarzy. Są to m.in:
• ciąża oraz okres karmienia piersią,
• jakiekolwiek infekcje organizmu jak przeziębienie, czy zakażenie dróg moczowych,
• choroby autoimmunologiczne,
• choroba nowotworowa,
• nadciśnienie tętnicze,
• cukrzyca,
• uczulenie na stosowane preparaty niezbędne podczas zabiegu;

Efekty zabiegu

Wolumetria twarzy jest tym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, który ma za zadanie poprawić rysy twarzy. W zależności od potrzeb oraz oczekiwań pacjenta efektem może być uwydatnienie kości policzkowych, wymodelowanie okolic żuchwy czy też wypełnienie głębokich zmarszczek. Podczas zabiegu lekarz zawsze dąży do tego aby przy użyciu typowych wypełniaczy wpłynąć pozytywnie na owal twarzy, dlatego nie w każdym przypadku pojawia się konieczność modelowania wszystkich części twarzy. Niekiedy wystarczy np. samo modelowanie brody aby wyrównać kontur twarzy i znacznie poprawić jej profil. Głównym założeniem w przypadku zabiegów z kwasem hialuronowym jest dążenie do tego aby uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat i pozytywnie wpłynąć na jędrność skóry. Ostateczne efekty zabiegu w dużej mierze są także uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który pozwala uwydatnić kształt twarzy bez użycia skalpela. Modelowanie konturów twarzy odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego, który jest wstrzykiwany w miejsca odpowiadające za prawidłowy kształt owalu twarzy. Efekt zabiegu to nie tylko młodszy wygląd, ale pozwala on także przywrócić właściwy kształt twarzy.

Ile kosztuje wolumetria całej twarzy?

Ceny zaczynają się od ok. 1500 PLN. Należy pamiętać o tym, że koszt zabiegu wolumetrii twarzy jest uzależniony głównie od tego ile części twarzy zostanie poddanych ostrzykiwaniu a co za tym idzie, od ilości kwasu hialuronowego, który zostanie zużyty do przeprowadzenia całości zabiegu.

Jak długo utrzymuje się wolumetria?

Kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez ludzki organizm, co powoduje, że wolumetria twarzy nie jest zabiegiem przynoszącym trwałe efekty. Aby efekty były widoczne ciągle, pojawia się konieczność powtarzania zabiegu co około 12-18 miesięcy.

Ile trwa zabieg Wolumetrii twarzy?

Modelowanie twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to zabieg mało inwazyjny, który zwykle trwa ok. 30-45 minut. Czas ten może się wydłużyć, jeśli pacjent zdecyduje się na znieczulenie miejscowe, które potrzebuje dodatkowych minut aby skutecznie zadziałać.