Wnętrze przedwojennego domu na Mokotowie pełne zieleni i sztuki

Wnętrze przedwojennego domu na Mokotowie pełne zieleni i sztuki – prezentacja online i wywiad

Dom na warszawskim Mokotowie zatopiony jest w zieleni. Założeniem projektu było przeniesienie tego wrażenia do wnętrza oraz oddanie klimatu okolicy, gdzie pod względem urbanistycznym panuje duch przedwojenny. Czy to się udało? Zapraszamy na prezentację wnętrza domu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Podczas wywiadu autora projektu Edyta Utlińska z pracowni Senstetik opowie o tej ciekawej realizacji, swojej pracowni i planach na przyszłość. Widzimy się 26 października 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Edyta Utlińska przy tworzeniu każdego projektu architektonicznego stara się znaleźć myśl przewodnią, która wiąże się z mieszkańcami domu lub mieszkania. Właścicielom akurat tego wnętrza zależało na tym, aby poza szarościami w pomieszczeniach znalazły się kolory i sztuka. Połączenie starej bryły domu ze współczesnymi akcentami sprawiło, że nietypowym centrum wnętrza stał się kominek, który spaja kuchnię, jadalnię, salon i hol.
Kolejnym założeniem projektu było wprowadzenie otaczającej dom zieleni do środka. Dzięki temu, w domu udało się zachować unikatowy, przedwojenny klimat. We wszystkich pomieszczeniach jest dużo elementów drewnianych i kolorów. Wzrok przykuwają wzory, umieszczone na siedzisku przy oknie czy mural na kominku. Nowoczesne meble współgrają ze starym pianinem. Warto zwrócić też uwagę na ażurowe schody i oświetlenie, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się jeszcze większa i bardziej przestronna.
Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Wnętrze przedwojennego domu na Mokotowie pełne zieleni i sztuki

Rejestracja na prezentację: TUTAJ
Wydarzenie na FB: TUTAJ