Wielka Garażówka Warszawska na Targówku!

13 września na Targówku w Warszawie odbędzie się kolejna Wielka Garażówka Warszawska. Na zakupy będzie można wybrać się między godziną 12.00 a 16.00. Stoiska usytuowane będą na terenie przyległym do Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Radzymińskiej 227. Kolejna garażówka (po Targówku) odbędzie się na Pradze-Południe.

Bemowo, Ochota, Targówek, Praga-Południe i Ursynów – w tych dzielnicach odbywa się Wielka Garażówka Warszawska. Pierwsza wyprzedaż odbyła się na Bemowie 9 sierpnia. W kolejnych dzielnicach wyprzedaże będą odbywać się aż do 25 października. Udział dla wystawców oraz odwiedzających jest bezpłatny.
Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego. Został wybrany przez mieszkańców drogą głosowania.
Garażówki skierowane są do mieszkańców – tych, którzy chcą sprzedać nieużywane już przedmioty oraz do tych, którzy chcą wybrać się na zakupy i zapolować na okazje. Wśród zgłoszeń znajdują się wystawcy oferujący zabawki, przedmioty gospodarstwa domowego, książki, buty, ubrania, elektronikę, biżuterię, dodatki i wiele innych dóbr.
Niezwykłość garażówek polega na tym, że jednym pozwalają pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, innym dają możliwość nabycia niezbędnych przedmiotów. Trend obecny od jakiegoś czasu w stolicy ciągle się rozwija. Wspiera ideę życia w duchu eko i zero waste, ale to nie wszystko. Wyprzedaże garażowe są również okazją do spotkań sąsiedzkich. Uczestnicy mogą miło spędzić czas oraz poznać swoich sąsiadów.
Wszystkie wydarzenia będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Przez cały czas trwania, w wyznaczonym i oznakowanym miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego oraz asystent osoby niepełnosprawnej.
Kolejne garażówki odbędą się w godz. 12.00-16.00 w następujących dniach (niedziele) i miejscach:

TARGÓWEK – 13 września 2020 r.
Teren przyległy do Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego, ul. Radzymińska 227, Warszawa;
PRAGA-POŁUDNIE – 27 września 2020 r.
Dzielnicowe Biuro Finansów i Oświaty, ul. Grochowska 262 Warszawa;
URSYNÓW – 25 października 2020 r.
Parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, Warszawa.

Ilość miejsc dla sprzedających, z uwagi na obostrzenia w związku z COVID-19, jest ograniczona. Ponieważ wydarzenie cieszy się dużą popularnością, warto zgłosić się wcześniej. Na pierwszą garażówkę na Bemowie ilość zgłoszeń dwukrotnie przekroczyła ilość miejsc. Na Ochocie, aż trzykrotnie. Zapisy odbywają się przez formularz dostępny pod linkiem: https://tinyurl.com/garazowki (https://tinyurl.com/garazowki). W razie pytań, organizatorzy proszą o kontakt drogą e-mailową: targiartandmore@gmail.com
Organizatorem wyprzedaży jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz firma Art and More. Projekt finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego.

Zapraszamy!

Więcej o wyprzedaży garażowej na Targówku:
https://www.facebook.com/events/227122908726791 (https://www.facebook.com/events/227122908726791)