Warszawska premiera „Akompaniatora”

Warszawska premiera spektaklu „Akompaniator” Anny Burzyńskiej, w reż. Adama Sajnuka odbędzie się w Teatrze WARSawy 12 listopada 2018 o godz. 19.00. W obsadzie Edyta Olszówka i Piotr Polk. „Akompaniator” to historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora – pianisty. Spektakl wyprodukowany przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

 

Opowieść, wraz z rozwojem akcji, z lekkiej opowiastki obyczajowej o miłosnej obsesji, przeobraża się w thriller psychologiczny. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość. I jest to  początek scenicznego studium obłędu, do którego prowadzi życie w wykreowanym przez mężczyznę świecie własnej imaginacji i szalonych marzeń.

Spektakl Adama Sajnuka to prawdziwy aktorski popis Edyty Olszówki i Piotra Polka. Świetny warsztat połączony z dużym wyczuciem psychologicznym, a kreacja Piotra Polka  w roli podstarzałego szaleńca zrywa z wizerunkiem filmowego amanta. Scenografię stworzył Wojciech Stefaniak, a kostiumy Katarzyna Adamczyk.