Warszawa dla dzieci :: Lato w mieście

Planujecie weekend w Warszawie i szukacie pomysłów na atrakcje dla dzieci? Co powiecie na zwiedzanie kosmosu, rozwiązywanie zagadek czy podążanie śladami dzikich zwierząt? Wybraliśmy 5 miejsc do których wybierzecie się całą rodziną.

NIEBO KOPERNIKA
Działające przy Centrum Nauki Kopernika Niebo Kopernika to miejsce, w którym znajduje się specjalny projektor gwiazdowy wyświetlający nawet 20 milionów gwiazd. Niebo Kopernika należy do ścisłej czołówki tego typu obiektów w Europie. W niezwykłym planetarium można wyruszyć na podbój kosmosu albo zobaczyć wnętrze wulkanu czy oceaniczne głębie.

W repertuarze Nieba Kopernika znajdziecie pokazy i filmy dla wszystkich grup wiekowych. W ten weekend dla najmłodszych planetarium przygotowało m. in. pokaz „Tam, gdzie żyły smoki” oraz „Sekrety kartonowej rakiety”, która zabierze was w podróż po Układzie Słonecznym. To jak, zapinacie pasy?

Adres: Planetarium Niebo Kopernika, Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Ceny biletów (seans 2D): ulgowy 16 zł, normalny 22 zł

DOM ZAGADEK
Escape Room to gra, która polega na znalezieniu wyjścia ze specjalnie przygotowanego pokoju  poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek. Escape Roomy cieszą się dużą popularnością wśród dorosłych i młodzieży, ale Dom Zagadek przygotował także specjalne scenariusze pokojów dopasowane pod względem trudności do wieku graczy. Poprzez udział w takiej grze dzieci uczą się współpracy, umiejętności logicznego myślenia i łączenia faktów. Dzięki temu Dom Zagadek zdobył główną nagrodę Grand Prix Warszawskiej Rodzinki w konkursie najlepszych miejsc dla dzieci.

Adresy: ul. Przyrynek 28, ul. Zwrotnicza 6
Cena: 160 zł (w soboty, niedziele i święta) za jeden pokój zagadek

WARSZAWSKIE ZOO
Nawet jeżeli w Warszawskim Zoo byliście już nie raz, warto wziąć udział w organizowanych przez ZOO wydarzeniach. W ten weekend, 29 lipca odbywa się Dzień Tygrysa, w związku z którym czeka na was moc atrakcji sportowo/zwierzęcych. Specjalnie na ten dzień wolontariusze przygotowali 5 konkurencji sportowych inspirowanych zwierzakami oraz pokaz koreańskiej sztuki walki – Taekwondo. Poza tym odbywać się będą kocie warsztaty oraz spacery z przewodnikiem pod hasłem „Odkrywamy tajemnice dzikich kotów”.

Adres: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ratuszowa 1/3
Ceny biletów: ulgowy 20 zł, normalny 30 zł

TEATR NOWY
Wakacyjne kino w teatrze? Brzmi świetnie! Specjalnie dla najmłodszych w każdą sobotę o godzinie 11 w Foyer Teatru Nowego wyświetlane są filmy dla najmłodszych. W tą sobotę, 28 lipca, macie szansę obejrzeć Wielką Wyprawę Molly – film o przygodach państwa Potworów: Mamy, Taty, małej Molly i  jej przyjaciela Edisona.

A jeżeli dzieciaki potrzebują się trochę wyszaleć, po obejrzeniu filmu mogą wziąć udział  w grach podwórkowych na Dziedzińcu Teatru Nowego (w każdą sobotę o 12).

W każdą niedzielę o godzinie 11 w Teatrze Nowym odbywają się natomiast warsztaty ceramiczne dla małych i dużych. Takie zajęcia relaksują, wyobraźnię, wyciszają i rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Fajny pomysł na niedzielne przedpołudnie!

Adres: Madalińskiego 10/16, Warszawa
Foto: NowyTeatr

ANIMACJE DLA DZIECI GRUNT I WODA
W każdą sobotę w godzinach od 11 do 16 Grunt i Woda organizuje animacje dla dzieci. Zajęcia prowadzone są przez animatorki z zespołu skakanka.com.pl. Atrakcje kierowane są przede wszystkim dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat, a planowane zabawy to m. in.: robienie giga baniek, malowanie buziek, skręcanie baloników, plecenie wianków. Radość na twarzach maluchów gwarantowana!

Wstęp: bezpłatny, Grunt i Woda, Bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa

 

 

tekst: Julita Szczepańska