Wakacje na dwóch kółkach

Jak co roku Program 3 Polskiego Radia zaprasza młodych amatorów rowerowej turystyki do wzięcia udziału w akcji „Wakacje na dwóch kółkach”. – Tym razem nagrodą dla laureatów jest wyprawa rowerowa do Bułgarii na przełomie sierpnia i września br. – zachęca Henryk Sytner, redaktor radiowej Trójki i pomysłodawca przedsięwzięcia, które odbędzie się już po raz 49.

Konkurs corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki. Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy należy zorganizować wycieczkę rowerową w dowolnym terenie. Można podzielić na odcinki. A po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przygotować i wysłać do Trójki sprawozdanie. Powinno ono zawierać mapę trasy i relację z wyprawy z uwzględnieniem najciekawszych krajobrazowo obiektów oraz zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci itp. Praca może mieć dowolną formę – kroniki, albumu ze zdjęciami i rysunkami.

– Corocznie otrzymujemy minimum sto zgłoszeń, a wybierając finałową dziesiątkę zwracamy uwagę nie tylko na formę relacji, ale przede wszystkim jej treść, która powinna oddawać podróżnicze i rowerowe pasje autorów – mówi Henryk Sytner (na zdjęciu), pomysłodawca akcji i dziennikarz Trójki, który przypomina, że w konkursie mogą wziąć udział słuchacze i rowerzyści, którzy nie ukończyli 19 lat.

Prace można nadsyłać do 1 sierpnia na adres: Trójka Polskie Radio S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa.  Audycji Wakacje na dwóch kółkachmożna słuchać w Trójce w poniedziałki, środy i piątki ok. godz. 14.50 – do 6 września. Nazwiska laureatów tegorocznego konkursu Henryk Sytner ogłosi w jednym z sierpniowych wydań tej audycji. Wyprawa do Bułgarii, w której weźmie udział 10 szczęśliwców, rozpocznie się 23 sierpnia, a zakończy 6 września.

Więcej na stronie: trojka.polskieradio.pl