Nie tylko wąskie, włoskie uliczki są pełne rozpędzonych skuterów, na których śmigają modnie ubrane dziewczyny. Na polskich ulicach co raz częściej spotkać można jednoślady. Sezon może i krótki ale za to intensywny. Przeczytajcie 5 powodów dla, których warto poruszać się po mieście motorowerem!

1. Szybciej z punktu A do punktu B. Skuter pozwala nam szybciej docierać na spotkania, wrócić do domu z pracy czy ze szkoły. Dzięki jego zwinności jako pierwsi ruszamy ze świateł, a gdy na drogach królują poranne korki, my omijamy je przeciskając się między samochodami.

2. Łatwiejsze parkowanie. Jest mnóstwo miejsc gdzie za parking skutera nie trzeba płacić, w końcu nie zajmujemy całego miejsca postojowego. Dodatkowo nie tracimy też czasu na jego szukanie. Jednośladem możemy zaparkować praktycznie wszędzie. Dla przezornych ważne jest by można było go przypiąć. Ale z tym również można dać sobie radę.

3. Oszczędności. Skuter spala stanowczo mniej paliwa niż samochód. Zdarza się nawet, że wychodzi taniej niż jazda komunikacją miejską.

4. Społeczność. Będąc skuterowcem należymy do niepisanego klubu jednośladów. Mamy swoje gesty, pozdrowienia i porozumiewawcze spojrzenia.

5. Świetna prezencja. Nie ma się co oszukiwać. Wygląd skutera i stylowy, motorowy look są teraz na czasie. Mięciutkie, skórzane rękawiczki, retro kask, jedwabny fular czy nowoczesna kurtka to atrybuty motorowerzysty. Panie poruszające się na skuterach przyciągają wzrok nie tylko Panów. Do tego przywołujemy miłe skojarzenia la dolce vita…