Valigia Peroni – niezbędnik wyrafinowanego podróżnika

Valigia PERONI to unikalna torba podróżna, której projekt narodził się ze współpracy światowego projektanta mody – Antonio Berardi oraz włoskiej marki Peroni Nastro Azzuro. Inspiracją dla projektu były dla projektanta typowo włoskie wartości takie jak dbałość o detale, ponadczasowe piękno i elegancja, które Berardi dzieli z marką PERONI. Był nią również urok, szyk i styl złotych lat 60. We Włoszech – okres, w którym powstało PERONI i który miał znaczący wpływ na światowy design, modę
i styl życia.
valigia-peroni-1

Valigia PERONI łączy klasyczne poczucie estetyki z funkcjonalnością, tak charakterystyczną dla włoskiego stylu projektowania. Wykonana z ciemno czekoladowej skóry, wnętrze z zamszu w kolorze jasnego słodu, pełna praktycznych przegród przeznaczonych na ubrania, kosmetyki, buty, bieliznę, a nawet gazetę. Posiada regulowany pasek dzięki czemu można nosić ją w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej. Jest projektem wszechstronnym – może być używana jako torba weekendowa, torba podróżna na dłuższe wyjazdy lub przenośny bagaż podręczny. Skierowana zarówno do kobiety, jak i mężczyźni – stanowi niezbędnik wyrafinowanego podróżnika.
Po raz pierwszy w Polsce torbę Valigia PERONI zaprezentowano 15 czerwca 2009r.  w Między Nami Cafe w Warszawie. Gościem honorowym był sam projektant – Antonio Berardi, który na zaproszenie Peroni specjalnie na ten wieczór przyleciał z Mediolanu.

valigia-peroni-la-dolce-vita

Limitowana edycja Valigia PERONI dostępna będzie na portalu www.yoox.com od 20 lipca 2009 roku. Cena torby to 700 GBP.