Usuwanie podwójnego podbródka — poznaj zabieg lipolizy Celluform

Zgrubienie pod linią żuchwy, nazywane też drugim podbródkiem to kompleks wielu pacjentów klinik medycyny estetycznej. Co ciekawe, dotyka on nie tylko osób borykających się z dużą wagą, ale również tych o szczupłych sylwetkach. Nierzadko dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów, a Pacjenci szukają pomocy w specjalistycznych zabiegach, których na rynku nieustannie przybywa. W poniższym artykule przedstawimy przebieg i efekty prawdziwej innowacji w dziedzinie walki z niepożądanie nagromadzoną tkanką tłuszczową — lipolizy iniekcyjnej preparatem Celluform.

zabieg lipolizy Celluform

Podwójny podbródek — jak powstaje?

 

Przyczyna powstania podwójnego podbródka nie jest jednoznaczna. Mogą spotkać się z nim zarówno osoby otyłe, jak i te, których gęstość skóry zmniejszyła się biegiem czasu. Dodatkowa tkanka tłuszczowa pod brodą może być też wynikiem niezachowania prawidłowej postawy. Jeśli chcemy zapobiec jego powstawaniu, powinniśmy dbać o to, aby utrzymywać głowę wysoko i spać w maksymalnie leżącej pozycji. Utrzymanie prawidłowej wagi ciała, która nie podlega dużym wahaniom, zrównoważonej diety oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej, również okażą się pomocne. Jeśli jednak dotychczasowy  stylu życia pozostawił efekty, warto skorzystać z zabiegu lipolizy  iniekcyjnej Celluform.

 

Jak wygląda zabieg usuwania podwójnego podbródka za pomocą zabiegu lipolizy Celluform?

zabieg lipolizy Celluform

Wykonanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej Celluform rozpoczyna się od znieczulenia skóry Pacjenta. Następnie lekarz podaje preparat do tkanki podskórnej przy użyciu cienkiej igły. Po zakończonym zabiegu na skórze może pojawiać się zaczerwienienie, obrzęk lub małe siniaki. Nie należy się ich jednak obawiać, ponieważ znikają w przeciągu zaledwie kilku dni, odsłaniając napiętą i bardziej elastyczną skórę. Efekty zabiegu widoczne są już po kilkunastu dniach od podania preparatu, a zauważalne są od roku do nawet 3 lat.

 

Szukasz miejsca, w którym wykonasz lipolizę podbródka? Sprawdź ofertę warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Preibisz Skindoctors. 

 

Ile trwa zabieg usuwania podwójnego podbródka?

 

Zabieg lipolizy podbródka nie zajmuje dużo czasu. Sama procedura trwa od 10 do 30 minut, a po jej zakończeniu Pacjent może od razu wrócić do wykonywania codziennych aktywności.

 

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy Celluform

 

Usuwanie podwójnego podbródka przy użyciu lipolizy iniekcyjnej Celluform posiada nieliczne przeciwwskazania, na które warto zwrócić uwagę. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, u których występuje zaburzenie krzepliwości krwi, uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, ciąża i okres laktacji oraz  nieustabilizowane choroby przewlekłe. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby z chorobą nowotworową i trwającą infekcją.

 

Czego nie wolno robić po lipolizie?

 

Po zabiegu lipolizy wykonanym na obszarze twarzy przez kilka dni należy sypiać z lekko uniesioną głową i poduszką podłożoną pod ramiona. Jeśli zabieg wykonywany jest w okresie letnim, pamiętajmy o unikaniu ekspozycji na słońce. Bezwzględnie zakazane jest również korzystanie z solarium. Osoby, które korzystają z sauny lub odwiedzają baseny, powinny zrobić sobie przerwę od tych aktywności na okres 6 tygodni.

 

Efekty po zabiegu lipolizy  Celluform

zabieg lipolizy Celluform

Efekty zabiegu lipolizy przerastają najśmielsze oczekiwania Pacjentów. Oprócz usunięcia depozytów tłuszczowych w okolicy podbródka możemy spodziewać się remodelingu i wyszczuplenia owalu twarzy, ujędrnienia i wygładzenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz poprawy mikrokrążenia i metabolizmu komórkowego skóry.