Ukraińska grupa Go_A z ważnym przekazem w singlu „Kalyna”

Zespół, pomimo sytuacji w Ukrainie, postanowił nie wstrzymywać premiery, a wręcz przeciwnie – w tak ważnym dla kraju momencie jeszcze istotniejsze stało się dla muzyków, by ich twórczość dotarła do jak największej grupy odbiorców. Go_A powraca z długo wyczekiwanym nowym utworem „Kalyna”.

Go_A - „Kalyna” Zespół, pomimo sytuacji w Ukrainie, postanowił nie wstrzymywać premiery, a wręcz przeciwnie – w tak ważnym dla kraju momencie jeszcze istotniejsze stało się dla muzyków, by ich twórczość dotarła do jak największej grupy odbiorców. Charakterystyczne folkowe brzmienie zespołu i słowa wyśpiewywane w języku ukraińskim nabrały jeszcze większej mocy w obliczu tragedii, z jaką mierzą się w tej chwili miliony.

Go_A zyskało światowy rozgłos po uczestnictwie w finale Eurowizji w 2021 roku, podczas którego zespół zajął wysokie 5. miejsce. Ich singiel „SHUM” osiągnął ogromny komercyjny sukces, notując wielomilionowe odtworzenia w serwisach cyfrowych. Go_A długo przygotowywało się do premiery kolejnego utworu. Moment ten nadszedł w obliczu tragicznej próby dla ich narodu. Tekst utworu „Kalyna” nawiązuje do ważnego symbolu kultury ukraińskiej. Jak wyjaśnia zespół:

Kwiat kaliny już od wieków pojawia się w kulturze ukraińskiej, a jego symbolika wędruje z pokolenia na pokolenie poprzez muzykę i legendy. Złamany krzew kaliny to oznaka tragedii i smutku, a niszczenie rośliny uznaje się za szczególnie haniebny czyn. Istnieje przekonanie, że kalina rośnie tylko wtedy, gdy jest pielęgnowana przez dobrych ludzi, a jej owoce mają zdolność do niesienia nieśmiertelności i jedności ludzkiej w obliczu walki ze złem. Nasz utwór „Kalyna” to wiadomość do świata i apel o zjednoczenie w obronie przez nieuchronną zagładą ludzkości.

Utwór ukazał się 18 marca i jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Premierze towarzyszy prosty visualiser, z napisami pozwalającymi na odczytanie tekstu piosenki w wielu językach.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do naszej zakładki MUZYKA.