Truposze nie umierają - rozpoczyna się walka o przetrwanie

Coś dzieje się nie tak w sennym miasteczku Centerville. Truposze nie umierają, olbrzymi księżyc wisi nisko na niebie, godziny wschodu i zachodu słońca stają się nieprzewidywalne, a zwierzęta zachowują się dziwnie.

Nikt nie spodziewa się dziwnych i niebezpiecznych konsekwencji tych zjawisk, które wkrótce zaczną nękać miasto. TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ, powstają z grobów i wygłodniałe rzucają się na mieszkańców, którzy będą musieli walczyć o przetrwanie.

„Jeden z najzabawniejszych filmów Jima Jarmuscha” powiedział- Charles Bramesco i nie można się z tym nie zgodzić.

Jim Jarmusch porusza w swoim filmie wątki polityczne, ale robi to nie odchodząc od specyficznych form narracji. W filmie nie brakuje charakterystycznego dla reżysera poczucia humoru jak również tematów, które przenoszą na wyższy poziom analizę filmu. Reżyser pokazuje zombie jako samotników,a zamiast przerażenia wzbudzają u widza współczucie i ludzką troskę. Widz nastawia się na strach i przerażenie,a czeka go zupełnie inna konwencja, ale kto zna filmy Jarmuscha ten wie, że jego zombie muszą być inne.

TYTUŁ: TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ DVDTYTUŁ ORYGINALNY: The Dead Don’t Die
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Horror, Komedia
SCENARIUSZ: Jim Jarmusch
REŻYSERIA: Jim Jarmusch
OBSADA: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Selena Gomez

Film do kupienia na stronie EMPIK.COM