„TROCHĘ MNIEJ” INTERNETU, TROCHĘ WIĘCEJ RZECZYWISTOŚCI – CZYLI PIERWSZY SINGIEL Z CZWARTEJ PŁYTY PATRICKA THE PANA!

Do sieci właśnie trafił nowy teledysk i singiel Patricka The Pana zatytułowany „Trochę Mniej”. To pierwszy singiel, który zapowiada czwarty album artysty. Po niespełna 2,5 roku artysta wraca z nową jakością, która zwiastuje zaplanowaną na lato płytę. „Trochę Mniej” to muzyczno-alternatywna opowieść z tanecznym zadziorkiem przesyconym informacjami napływającymi z mediów. Posłuchaj singla i zobacz teledysk!


Patrick The Pan o singlu:
„Trochę mniej” to opowieść o systemach bezpieczeństwa mojej psychiki. Każdy z nas ma w sobie określoną ilość miejsca na złe wiadomości i impulsy z zewnątrz, więc gdy ten „zbiorniczek” zaczyna być zapełniony pod korek (a tak było nie raz w tym roku) trzeba coś robić. Ja się odcinam od wszelkich źródeł informacji – nie czytam żadnych aktualności – choćby jutro miał się skończyć świat, nie wiedziałbym bym o tym. Żyję tym, co jest tu i teraz i skupiam się na prostych, przyziemnych sprawach, życiu z drugim człowiekiem. Muzycznie zaś chciałem, by singiel (podobnie jak cała płyta) był rześki, prosty, „przebojowy” i daleki od przytłaczającego klimatu poprzedniej płyty.

O singlu:
„Trochę Mniej” to swego rodzaju odpowiedź na wydarzenia, które miały miejsce w 2020 roku, podczas którego miało miejsce wiele negatywnych zdarzeń w Polsce i na świecie. Z jednej strony są to kwestie dotyczące nas wszystkich i wypada to wiedzieć, być na bieżąco. Z drugiej strony nadmiar informacji ma kiepski wpływ na społeczeństwo i jego zdrowie psychiczne. Największą ulgę przynosi jednak odcięcie się od natłoku newsów i skupienie się na tym co i kto jest z nami tu i teraz. Utwór został napisany wiosną 2020 roku podczas lockdownu.

Piotr Madej występujący pod pseudonimem Patrick The Pan to alternatywny artysta młodego pokolenia pochodzący z Krakowa. O ludziach takich, jak on amerykanie z podziwem mówią: self-made man. Jest nie tylko tekściarzem, zdolnym kompozytorem, ale także samodzielnie realizuje nagrania i produkcję. Jego trzy dotychczas wydane z wytwórnią Kayax albumy zostały świetnie przyjęte przez dziennikarzy oraz publiczność. Patrick miał okazję koncertować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju takich jak Open’er, OFF Festiwal czy Męskie Granie. Choć artysta w jednej swoich piosenek śpiewa „od techno wolę ciszę i jazz”, uwielbia koncertowo tym słowom zaprzeczać. Razem ze swoim zespołem umiejętnie balansują na pograniczu elektroniki, gitarowego grania i cichego, solowego stukania w klawisze pianina. Spoiwem jest wszechobecna w muzyce i tekstach melancholia, z którą Piotr romansuje od samego początku kariery. Kiedy nie występuje jako Patrick, koncertuje jako muzyk Dawida Podsiadło. Działa prężnie również jako producent dla innych wykonawców w swoim krakowskim studiu. Współpracował między innymi z Pauliną Przybysz, Ralphem Kaminskim, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR. W połowie stycznia 2021 roku ukazał się pierwszy singiel zatytułowany „Trochę Mniej”, promujący czwarty już album artysty. Wydawnictwo zaplanowane jest na lato 2021 roku.
Patrick The Pan
Facebook: https://www.facebook.com/patrickthepan
Instagram: https://www.instagram.com/patrick_the_pan/