Trio Jazzowe Marcina Maseckiego 10 października w Jassmine.

Zapraszamy na pierwszy z trzech koncertów Marcina Maseckiego w Jassmine. Zaczynamy od Trio Jazzowe Marcina Maseckiego. Kolejne odsłony w listopadzie i grudniu.

Korzenie jazzowe Maseckiego sięgają kołyski. Jako brzdąc słuchał w kółko amerykańskich big bandów. Kiedy zaczął chodzić zakochał się w ragtajmie. Jako nastolatek założył trio jazzowe z Wojtkiem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem.
Później, przez cztery lata grał jazz w zespole Al-chemik. Na studiach w Bostonie skręcił we free Jazz oraz improwizację coraz mniej określoną stylistycznie. Po powrocie do Polski dołączył do wytwórni Lado ABC i jazzu grał stosunkowo niewiele, angażując się w tzw. muzykę niezależną (Paristetris), oraz klasyczną (Bach, Mozart, Beethoven). Przyszła też kolej na kompozycję, dyrygenturę oraz muzykę filmową.
W ostatnich latach stopniowo wracał do jazzu, najpierw tworząc tradycyjny bigband, który niejedną warszawską imprezę okraszył, następnie realizując dziecięce marzenie wykonywania ragtajmów, ostatecznie zakładając z Janem Młynarskim zespół grający przedwojenny jazz w nowej odsłonie – Jazz Band Młynarski-Masecki. Stworzenie klasycznego tria było kwestią czasu. Ostatecznie nastąpiło to pod koniec 2018. Zespół gra rzadko, ale brzmi jakby grał od zawsze. Repertuar stanowią autorskie utwory Maseckiego inspirowane bieganiem oraz płakaniem. Pianista dobrał swoich stałych towarzyszy – na perkusji Jerzy Rogiewicz i na kontrabasie Piotr Domagalski.

Z powodu wprowadzenia żółtej strefy w całej Polsce i ograniczenia liczby uczestników podczas wydarzeń kulturalnych, koncerty w Jassmine od 10 października do odwołania będą odbywać się w dwóch turach:
I tura: drzwi 17:30, koncert 18:30
II tura: drzwi 20:30, koncert 21:30

Skład:
Marcin Masecki – pianino
Jerzy Rogiewicz – perkusja
Piotr Domagalski – kontrabas
Jesteśmy klubem jazzowym w sercu Warszawy, ukrytym w intymnej atmosferze podziemi hotelu Nobu, powołanym do życia z myślą o stworzeniu miejsca spotkań muzycznych i towarzyskich w formie innej, niż znano do tej pory. Zapraszamy!