Trick or Beat odsłania pełny lineup!

Mimo, iż sezon festiwalowy na świeżym powietrzu dobiegł końca, październik przynosi ze sobą niezwykłe wydarzenie, które skradnie serca wszystkich miłośników Halloween i muzyki elektronicznej. Już 28 października odbędzie się Trick or Beat – największy w Polsce festiwal o motywach postapokaliptycznych, który w wyjątkowy sposób wplata w siebie ducha Halloween oraz niezwykłą architekturę Hali Stulecia. Ta perełka modernizmu, znana z niebanalnej geometrii i żelbetowych skosów, stanie się areną niezapomnianych doświadczeń artystycznych. To nie tylko wydarzenie muzyczne, lecz także podróż przez świat futuryzmu, akceptacji i zjednoczenia. Festiwal ujawnia pełen skład artystów, którzy wystąpią na trzech różnych scenach, otwierając przed Wami pełne spektrum muzyki elektronicznej.

Trick or Beat

Festiwal coraz bliżej, a organizatorzy odsłaniają wszystkie karty. Ostatnimi artystami, którzy zamykają line-up imprezy, zostali Aksamit & Macewicz, Ane, GIGEE, Michal Zietara, SARAPATA oraz Titia. Przez 12 godzin festiwalu, wystąpi ponad 20 artystów na 3 scenach. Jednak to, co wyróżnia TOB na tle innych wydarzeń najbardziej to fakt, iż w line-upie znajdziemy w większości kobiety, a organizatorzy zdecydowali, by oddać jedną ze scen w 100% w ich ręce.

Aksamit & Macewicz
Aksamit muzycznie ukształtowała się w stronę głębokich i hipnotycznych brzmień zmieniających się wraz z nastrojem i poczuciem chwili. Rezydentka wrocławskiego Ciało, założycielka agencji Affekt oraz cyklu Velvet Vortex. Macewicz jako DJ jest aktywny od 2006 roku. Jest rezydentem wrocławskiego klubu Ciało. Ma za sobą liczne występy na festiwalach oraz wydarzeniach poświęconych muzyce elektronicznej i eksperymentalnej.

Ane
Dj’ka/producentka muzyki elektronicznej, mieszka w Polsce północnej gdzie w otoczeniu Borów Tucholskich tworzy muzykę elektroniczną o szerokim spectrum wykorzystania (performance, wideo-art, przedstawienia taneczne, mapping 3D). W swoich produkcjach wykorzystuje nagrania dźwięków otoczenia, które łączy z brzmieniem syntezatorów oraz instrumentami etnicznymi i folkowymi z różnych zakątków świata.

GIGEE
W lipcu zadebiutowała w wytwórni Spectrum Jorisa Voorna, co było kamieniem milowym, który płynnie zharmonizował się z jej ostatnią trasą koncertową po Indiach, po serii porywających występów na europejskich festiwalach i klubach. Debiutancka EP-ka urodzonej w Polsce i mieszkającej w Paryżu producentki „Reborn Pulse” z 2019 roku wydana przez Katermukke postawiła ją w centrum uwagi, zajmując w ciągu kilku dni wysokie miejsce w pierwszej setce Beatport Melodic House & Techno. Jej wszechstronna muzyka bawiła publiczność na całym świecie przy wsparciu takich artystów jak Solomun, David Guetta, Armin Van Buuren, ARTBAT, Joris Voorn, Sven Vath, Charlotte de Witte, Raxon, Magdalena, Nora en Pure i Township Rebellion.

Michal Zietara
Swoją technikę szlifował w klubach i dyskotekach w południowych Niemczech, po czym przeprowadził się do stolicy muzyki techno – do Berlina. Tam wszystko zaczęło się „na serio”. Swoje miejsce znalazł w legendarnym klubie „Zur wilden Renate” gdzie był rezydentem i regularnie organizował imprezy. Niedawno został rezydentem w nowo odświeżonym RSO, wcześniej Griessmühle.

SARAPATA
SARAPATA łączy w sobie wiele skrajności, jak i doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału. Techno w wykonaniu braci Sarapata dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki.

Titia
Titia szlifowała swój charakterystyczny styl za deckami w piwnicy Trouw podczas ostatnich dni legendarnego już lokalu. Jej sety, zawsze ponadczasowe, zdefiniowane przez podstawowy swing i z dużą dozą surowości, przyniosły jej rezydenturę na słynnej „oldschoolowej” imprezie LGBTQIA+, Is Burning. Od tego czasu jej muzyka porywa kolejnych klubowiczy w miejscach, takich jak Panoramabar i ∄ Kyiv, holenderskich klubach i festiwalach, takich jak De School i Zeezout, a także wielu miejscach w całej Europie i poza nią.

Pełny line-up:

Na terenie wyjątkowej przestrzeni Trick or Beat pojawią się zarówno najciekawsi twórcy muzyki elektronicznej z całego świata, jak i creme de la creme polskiej sceny klubowej. W pierwszy weekend września w Zabrzu, poza ogłoszonymi dziś artystami, wystąpią: KOROLOVA, Lady Shaka, Stef Mendesidis, Yanamaste, An On Bast, Chlär, Stefanie Raschke, A_GIM & Jurek Przeździecki, Charlie, Cranz, Modifer i Seb & Rodrigezz.

O festiwalu:

Trick or Beat to jednodniowy festiwal dla sympatyków pulsującej muzyki elektronicznej. To już druga odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. Impreza odbywać się będzie w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków modernistycznych w Polsce. Hala Stulecia słynie ze swojej niebanalnej geometrii i betonowej surowości.

W tym roku na terenie Trick or Beat powstanie również strefa Safe Space, której partnerem jest ciao.wro. Dwie aktywnie działające psycholożki i seksuolożki – Klaudia i Maja, odwiedzą festiwal ze swoim stanowiskiem edukacyjnym, przy którym będzie można uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i to one zadbają o festiwalowiczów w razie interwencji kryzysowych. Współpraca z ciao.wro zapowiada również wyjątkową kampanię stworzoną na podstawie materiałów edukacyjnych marki sexed.pl – TOB :EDU, w której będą poruszane tematy, z którymi mierzą się osoby bywające na wydarzeniach masowych.

Trick or Beat – bilety

Pierwsza pula biletów na Trick or Beat została już wyprzedana. Dostępne są bilety z puli STANDARD w cenie 149 zł do wyczerpania zapasów. Następnie do sprzedaży wchodzi pula biletów w cenie 179 zł. Bilety kupisz na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Organizatorami Trick or Beat jest agencja eventowa Loud Production, która na rynku funkcjonuje blisko 10 lat. Za bookingi imprezy odpowiada C&C Bookings, największa agencja bookingowa w Polsce – skupiająca w swoich szeregach m.in. Catz ‘n Dogz, An On Bast, Jurka Przeździeckiego czy Jacka Sienkiewicza. Partnerem wydarzenia jest ciao.wro.

Na pierwszej edycji pojawili się tacy artyści jak Jeff Mills, Kid Simius czy Michael Meyer, więc możecie być pewni, że i tym razem wydarzenie będzie na najwyższym poziomie!

Aby być na bieżąco, szukajcie Trick or Beat na Facebooku.