Trendy w modzie męskiej 2022

Trendy w modzie szybko się zmieniają. Mimo to niektóre rozwiązania nigdy się nie starzeją, a inne, które jeszcze nie tak dawno przestały być popularne, szybko wracają. Rok 2022 to rok wielkich zmian. Jak jest natomiast z modą męską?

Stylish man wearing sunglasses and white shirt with tied sweater on shoulders

W sezonie 2022 wiele ponadczasowych trendów powraca. Jednym z nich są roślinne wzory, które sprawdzą się zwłaszcza do modnych koszul męskich w stylu hawajskim. Co jeszcze jest modne w 2022?

Ponadczasowa biel i czerń

Panów, którzy cenią sobie klasykę, z pewnością ucieszy fakt, że czarny i biały w 2022 roku ciągle są modne. Ten pierwszy kolor zwłaszcza w przypadku nieformalnych spodni, natomiast drugi na T-shirtach, koszulkach polo i oczywiście eleganckich koszulach. Czy zatem również garnitur na rok 2022 powinien być czarny? Raczej nie, chyba że wybierasz się na pogrzeb lub okazję wieczorową. W formalnej modzie męskiej wciąż lepiej będzie wyglądać granat.

 

Również bardziej żywe kolory są mile widziany w 2022 roku. Na lato można pokusić się o wybranie casualowej stylizacji w tak odważnych kolorach, jak odcienie zielonego i czerwonego. Bardzo dobre będą też kolory pastelowe, np. delikatny fiolet.

Jeansy i koszulka polo – klasyczny casualowy zestaw znów w modzie

Panowie, którzy zdecydują się na założenie ciemnych jeansów i jasnej lub kolorowej koszulki polo, nie będą tego żałować. Do tych spodni pasować będą też bardziej eleganckie koszule (https://milermenswear.com/kategoria/koszule-meskie). Można pokusić się o wybór tej z tartanu – kraciastego materiału, który w 2022 roku zaczął pojawiać się na wybiegach modowych. Jeansy i modna koszula męska to klasyka i taki zestaw nie wyjdzie z powszechnego użycia ani w tym, ani w kolejnym, ani prawdopodobnie też w przyszłych sezonach. Jeansy i koszulka polo pasują do butów sportowych i okularów przeciwsłonecznych.

Spodnie chino – w 2022 roku wciąż w modzie

Jeśli nie lubisz jeansów, idealnym ich zamiennikiem mogą być spodnie typu chino o dopasowanym kroju. Te wygodne bawełniane modele sprawdzają się zwłaszcza latem. Świetnie wyglądają zwłaszcza w jasnych kolorach – błękitnym, karmelowym lub białym, ale bardzo dobrze będą też prezentować się czarne lub szare. Do takich spodni najlepiej jest założyć modną koszulę męską. Zarówno ją, jak i chinosy znajdziesz w sklepie Miler Menswear (https://milermenswear.com). Zestaw dobrze jest uzupełnić o sportową marynarkę i brązowe półbuty.

 

Gdy temperatura zacznie być jeszcze wyższa, długie spodnie chino można zamienić na spodenki bermudy. Te lansowane są obecnie na pokazach mody, a więc można założyć, że już wkrótce pojawią się masowo w sklepach, a potem na ulicach. Tutaj również dobrym wyborem będą jasne kolory.

Trendy w modzie męskiej 2022 – podsumowanie

2022 rok w modzie męskiej nie przyniósł dużych zmian. W stylizacjach formalnych wciąż stawia się na klasykę, natomiast te casualowe dają nieco większe pole do eksperymentowania. Nadal jednak świetnie będą wyglądać jeansy lub chinosy oraz koszulka polo, lub casualowa modna koszula męska z długim rękawem.