W najbliższy wtorek w ramach cyklu Teatr nad Wisłą wystąpi Magda Navarrete i Piotr Steczek z koncertem „Warszawski Lutosławski”. Odkryją dla nas zapomnianą i rozrywkową twórczość kompozytora. Zakładajcie sukienki w grochy i kapelusze i przybywajcie tańczyć i słuchać! 

teatr-29

Ukryty pod pseudonimem „Derwid“ pisał w latach 50-tych i 60-tych przepiękne piosenki: walce, fokstroty, slowstepy czy tanga, które dziś muzycy postanowili ponownie pokazać polskiej publiczności. Płyta i spektakle zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż do „tamtych lat“, a retro piosenki niczym wehikuł czasu przenoszą w atmosferę potańcówek i popołudniowych „fajfów“, gdzie niegdyś rozbrzmiewały utwory „Derwida“ śpiewane przez Sławę Przybylską, Mieczysława Fogga czy Irenę Santor.

„Warszawski Lutosławski” to spotkanie świata klasyki i rozrywki, szlachetnego brzmienia i nowoczesności. Magda Navarrete i Piotr Steczek – doświadczeni i znakomici muzycy postanowili uchylić wieko “starych skrzyń” i przybliżyć Polakom tę jakże fascynującą stronę twórczości kompozytora. Stworzyli projekt, który swoim brzmieniem nawiązuje do tradycji kiedy orkiestry grały na żywo, bez przeprodukowanych, komputerowych brzmień. „Warszawski Lutosławski” to kwintet smyczkowy, intrumety akompaniujące, kontrabas i perkusjonalia w opracowaniach Piotra Steczka, a także retro głos Magdy Navarrete.

 

Co? Teatr nad Wisłą x Warszawski Lutosławski

Gdzie? Pomost 511

Kiedy? 21/07, start: 20:00

Więcej info: https://www.facebook.com/events/396170253912216/