Targ Świąteczny - Pierogi po raz kolejny zawładną Stolicą!

Targ Świąteczny ! Już 1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pierogów Świata. Do spróbowania będzie ponad 100 smaków z całego świata!

W pierwszą niedzielę grudnia, restauratorzy z rożnych zakątków świata przygotują pierogi, które są symbolem ich rodzimej kuchni.
Na pierogi każdy ma swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych. Pojawią się pierogi doprawiane na słodko lub ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości jest właściwie nieskończona liczba.
Już 1 grudnia będzie okazja do spróbowania pierogów dużych i małych, polskich, szlacheckich boczkiem i cebulką, gruzińskich chinkali wypełnionych rosołem, indyjskich samosów z aromatycznymi przyprawami, mandu faszerowanych mięsem wołowym o smaku koreańskiego BBQ, japońskich gyoza z kurczakiem lub warzywami, tureckich manty polewanych roztopionym masłem lub sosem, wietnamskich hacao z krewetką i imbirem, hiszpańskich empanad, tybetańskich momo, włoskich ravioli, rosyjskich pielmieni, wszystkich odmian dim sum. Będzie w czym wybierać!
To będzie niezwykła pierogowa uczta!

Dzięki Fundacji Ewdomed, wspierającej Pacjentów Hospicjum Domowego Ewdomed, będzie możliwość pomocy potrzebującym poprzez przyłączenie się do wspólnego lepienia pierogów – uczestnicy nauczą robienia oraz poznają tajniki ich idealnego smaku.

Targ Świąteczny

Festiwal Pierogów Świata
niedziela 1.12.2019
Godz. 12:00 – 19:00
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie,
Pl. Defilad 1
Festiwal Pierogów Świata: https://www.facebook.com/events/573773176700439/
Bilety do nabycia online oraz w kasie biletowej na miejscu.