Świet(l)ne iluminacje skupione w bucie - czyli kolekcja Luminarie od Diadora

Co powstanie, kiedy połączymy model kultowego sneakersa z lat 90. z futurystyczną wizją niepokornego artysty młodego pokolenia? Zestawimy najdoskonalszy rzemieślniczy kunszt z fascynacją światłem i kolorem? Odpowiedź jest prosta: kolekcja Luminarie od włoskiej marki Diadora. 

Apulia to urokliwy region południowych Włoszech, który słynie między innymi z pięknych plaż, doskonałej kuchni, czy wspaniałych zabytków. Dla Leo Colacicco jest to jednak przede wszystkim miejsce z którego pochodzi oraz kopalnia niekończących się inspiracji! Tą, która zadecydowała o powstaniu Luminarie były dekoracyjne, regionalne oświetlenia. To właśnie wyjątkowość świetlnych iluminacji przyczyniła się do stworzenia obuwia, które skupia kolorystykę kalejdoskopowych barw za pomocą odblaskowych elementów. Efekt? Unisexowe sneakersy najlepszej jakości

To nie pierwszy raz, kiedy marka Diadora i LC23 łączą swoje sily. Artysta został także zaproszony do współpracy przy okazji projektów nad multikolorowymi butami Saturn & Earth, czy edycją sneakersów Pink Pather – zainspirowanych serią popularnych filmów o Różowej Panterze. Tej wiosny przyszedł czas na nowy drop, czyli Luminarie – buty które świecą w ciemności!

Luminarie to limitowana kolekcja butów, które powstały przy użyciu odblaskowych tkanin, półprzezroczystych materiałów oraz fluorescencyjnych sznurowadeł i elementów podeszew. Swoją kontrastującą, ale przemyślaną kolorystyką mają za zadanie wyrażać magię charakterystyczną dla świetlnych iluminacji. Zostały wykonane z wysokiej jakości świńskiej skóry oraz nylonu, przez najlepszych włoskich rzemieślników. Z precyzją przypisaną całkowicie ręcznemu wykonaniu każdego buta. Z dbałością o najmniejszy detal. Od początku do końca.

Podczas wspólnych działań Diadora i LC23 tworzą różnorodne projekty, jednak zawsze z podobnym przesłaniem. Sztandarowe założenia postulowane przez markę doskonale przeplatają się z wartościami reprezentowanymi przez artystę – Personalization, Distinction, Quality, Craftsmanship, Style, Passion, Love. 

Diadora to marka istniejąca od 1948 roku, cechująca się stabilnymi i niezmiennymi tradycjami. Niejednokrotnie udowodniła, jak ważne jest przywiązanie do tradycji, rzemieślnicze wartości i oczywiście sposób wykonania produktów. Linia Luminarie należy do kolekcji Heritage, której fundamentem jest ekskluzywna jakość Made in Italy i połączenie technologii oraz wzornictwa. To gwarancja produktu premium – i to w najlepszym, najbardziej nowoczesnym i „świetlistym” wydaniu.

EXAMPLE.PL