Święta w stylu Vintage – TOP 5 dekoracje

Dekorowanie choinki to zwyczaj, który chyba najbardziej kojarzy nam się ze świętami Bożego
Narodzenia. Co roku w sklepach widujemy pięknie pakowane bombki i inne świąteczne ozdoby.
Panujące trendy i wyścig, która z marek zrobi ładniejsze produkty w większych ilościach, spycha tradycję na drugi plan. Co z ozdobami, które pamiętamy z dzieciństwa? Co z ozdobami, które jako dzieci robiliśmy ręcznie? Właśnie takie dekoracje Vintage mają najwięcej świątecznego uroku. Platforma pakamera.pl oferuje powrót do przeszłości.


Ręcznie robione świąteczne ozdoby wracają do łask. Proponujemy dekoracje, które przypomną Ci święta z dzieciństwa. Każda z przedstawionych ozdób wykonywana jest przez polskie marki lub polskich projektantów, a wszystkie produkty tworzone są z pasją, z najwyższej jakości materiałów. Te dekoracje zapewnią Ci prawdziwe święta z przeszłości.

1. DEKORACJA ŚWIĄTECZNA SANTA LED
Oświetlana scenka ze Świętym Mikołajem świetnie wyglądać będzie na półce lub na parapecie przy oknie. Dekoracja wykonana jest z poliresingu, prezentuje się uroczo i jest bardzo widowiskowa. Całość jest podświetlana, dlatego cała dekoracja najlepiej wyglądać będzie wieczorem, przy przygaszonym świetle. Jest to ozdoba, która stworzy świąteczny klimat, w każdym pomieszczeniu. Przepięknie wykonana, z dbałością o nawet najmniejsze detale.

2. SKARPETA MIKOŁAJA MINIGWIAZDKI
Świąteczne skarpety to dekoracja, którą zna każdy z dzieciństwa lub z pewnością z widzieliście je w amerykańskich filmach . Skarpety marki Mójmisio świetnie sprawdzą się jako ozdoba we wnętrzu minimalistycznym i skandynawskim. Dekoracja ta jest dość duża, ma długość 45 cm, dlatego z pewnością pomieści nawet te większe prezenty. Skarpeta jest przyjemna w dotyku, wykonana z bawełny francuskiej, w środku dodatkowo wypełniona została osobną warstwą białej bawełny. W ofercie występują różne wzory i warianty kolorystyczne skarpet.

3. ŚWIĄTECZNA NAKLEJKA NA OKNO JELONEK I RENIFER
W okresie zimowym świąteczne naklejki zdobią niejedno okno. Takie dekoracje doskonale oddają klimat świąt. Naklejki marki MAGIA DEKORACJI wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów. Proste zarówno w montażu, jak i późniejszym zdejmowaniu. Naklejkami można dekorować także ściany, drzwi lub meble. Zawierają folię transferową, która ułatwia przyklejanie oraz zapobiega zaginaniu się naklejek.

4. KULA WODNA MIKOŁAJ Z POZYTYWKĄ
Pozytywka w stylu vintage bardzo fajnie dopełni świąteczny wystrój mieszkania. Wewnątrz szklanej kuli znajduje się śnieg, który przy potrząśnięciu wypełnia całe wnętrze kuli. Podstawa pozytywki wykonana jest z poliresingu. Efektowna wodna kula przedstawia stojącego obok choinki Mikołaja, otoczonego prezentami. Całość prezentuje się naprawdę uroczo. Pozytywka z pewnością przyozdobi każdą półkę i zwróci uwagę niejednego gościa.

5. BAUBLES
Polska marka tworząca ręcznie robione bombki na choinkę. BAUBLES specjalizuje się w tworzeniu bardzo charakterystycznych ozdób, o zadziwiających kształtach. Każda z bombek jest niezwykle oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Znaleźć można bombkę w kształcie ogórka, jeża, maszyny do szycia, pociągu i wiele innych. Może być to również ciekawy pomysł na prezent mikołajkowy dla bliskiej osoby. Choinka udekorowana tak oryginalnymi bombkami z pewnością będzie prezentować się niezwykle efektownie. Dla osób gustujących w takich wręcz dziwnych ozdobach marka BAUBLES będzie strzałem w dziesiątkę.


Jeśli szukasz więcej świątecznych inspiracji, koniecznie zajrzyj na platformę pakamera.pl. Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych pomysłów na dekoracje do domu, jak również pomysłów na prezenty dla najbliższych. Święta z dzieciństwa kojarzą się z ozdobami wykonywanymi ręcznie, dlatego oprócz dekoracji zakupionych, warto zachęcić domowników do stworzenia czegoś samemu. Razem z bombkami BAUBLES świetnie wyglądać będzie łańcuch kółkowy, który może zostać wykonany nawet przez dzieci. Wspólne dekorowanie i ozdabianie mieszkania to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Mieszkanie będzie pięknie udekorowane, a cała rodzina jeszcze bardziej poczuje świąteczny klimat.