Sun Araw na koncercie w Warszawie!

25 lutego w warszawskim klubie Pogłos wystąpi Cameron Stallones aka Sun Araw. Tworząc cały kanon pełnometrażowych albumów i szereg zdumiewających prac wizualnych oraz wchodząc w liczne kolaboracje rodem z kosmosu, Cameron Stallones ugruntował swoją pozycję w dziedzinie ekspansywnej, współczesnej muzyki psycho- tropikalnej. Jego znaki rozpoznawcze to odlotowy dub, szalona improwizacja i porządnie połamany funk.

Najnowsza płyta studyjna Sun Araw pt. Saddle Of The Increate (2017) to samozwańcze „jackfruit rodeo”, album traktujący o rodeo i pędzeniu bydła, w szczególności odwołujący się do greckiego mitu o potworze Gerionie. Podobnie jak inne ostatnie wydania Stallonesa, Saddle pali się powoli i jasno, przeplatając narrację postaci ze zgrabnymi slajdami gitary, przenoszącej nas do wprost do halucynacji Herkulesa, w której ujrzał Dziki Zachód.

Ostatnie dokonania Stallonesa to wydany w 2014 roku album BELOMANCIE, oraz ICON GIVE THANK – niesamowita kolaboracja Camerona z M. Geddes Gengras i legendami roots reggeaowej wokalizy, The Congos,  wydana przez wytwórnię RVNG pod szyldem serii FRKWYS. Rok 2014 to również wspólna trasa po Europie i projekt z pionierem ambientu Laraaji zatytułowany The Play Zone. W 2015r. Sun Araw Band (aka S. Araw “Trio” XI) w trzyosobowym składzie stworzyli podwójne LP GAZEBO EFFECT, które jest nocną wycieczką w czeluście “pozawymiarowego” ogrodu dźwiękowych przedmiotów.

Obecnie trzonem Sun Araw w wersji live jest Cameron wraz z perkusistą Johnem Lelandem. Wieczór otworzą Tropical Soldiers In Paradise.

25.02.2019 Klub Pogłos, ul.Burakowska 12, Warszawa
Wydarzenie na facebooku: facebook.com