SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW w Teatrze WARSawy

22 marca w Teatrze WARSawy zainauguruje Społeczna Scena Debiutów, nowy projekt na kulturalnej mapie Warszawy, który obejmuje aż 11 premier w roku. Teatr WARSawy poprzez spotkanie mistrzów z debiutantami chce stworzyć przestrzeń do tworzenia oraz dać szansę młodym i aspirującym artystom.

Społeczna Scena Debiutów jest przewidziana na lata 2019-2022. Każdego roku w ramach projektu będzie realizowanych 11 premier, w tym spektakle dramatyczne, muzyczne i stand upy. Społeczna Scena Debiutów będzie unikalną przestrzenią dla młodych twórców, m.in. aktorów, reżyserów, scenarzystów, grafików do wyszkolenia swojego warsztatu artystycznego pod okiem profesjonalistów oraz zaprezentowania wyników swojej pracy szerszemu gronu odbiorców. Każdy debiut ma stanowić swoistą wizytówkę młodego artysty wychodzącego spod skrzydeł uczelni i rozpoczynającego karierę zawodową.

Partnerami Społecznej Sceny Debiutów są: Teatr WARSawy, Teatr Montownia, Pożar w Burdelu, Teatr Syrena, Muzeum Warszawy, Akademia Teatralna w Warszawie i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Debiutanci zostali podzieleni na grupy pracujące nad własnym debiutem. W realizację każdej z premier został zaangażowany zespół debiutantów z różnych specjalizacji (aktorzy, reżyserzy, wokaliści, scenografowie, scenarzyści tancerze, graficy, plastycy, malarze, performerzy i dramaturdzy) oraz profesjonaliści uzupełniający kompetencje w zespole. Każdym zespołem  opiekuje się Mistrz – Mentor odpowiedzialny za całość przedsięwzięcia. Działania w ramach Społecznej Sceny Debiutów obejmują wszystkie etapy powstawania spektaklu – od przygotowania tekstu, przez proces prób, po premierę i eksploatację.

Spektakle będą grane przez najbliższe miesiące, aż do powstania kolejnych premier z cyklu Społecznej Sceny Debiutów. Młodzi twórcy otrzymają możliwość udziału w spektaklach i festiwalach w całej Polsce.

SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW
22 marca – 6 kwietnia
Teatr WARSawy

Stand-up „Bez granic”, reżyseria: Rafał Rutkowski
22 marca, godz. 22.00 – PREMIERA
23 marca, godz. 22.00

Musical infrastrukturalny „Nocne Metro”, reżyseria: Michał Walczak
23 marca, godz. 19.00 – PREMIERA
24 marca, godz. 19.00

„Śmieszne miłości” Milana Kundery, reżyseria: Adam Sajnuk
6 kwietnia, godz. 19.00 – PREMIERA
8 kwietnia, godz. 19.00