Shamir na darmowym koncercie w Warszawie! Młody talent z Las Vegas będzie w Polsce promował świetnie przyjęty album Ratchet, z którego pochodzi hit Call It Off. Wschodząca gwiazda tanecznego syntezatorowego popu wraz z zespołem zagra na stołecznym Placu Defilad już 17 sierpnia.

shamir_poster ost

Shamir Bailey interesuje się muzyką od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i umuzykalnionej ciotce wcześnie odkrył klasyki hip hopu i r’n’b, a także nagrania Billie Holiday czy Niny Simone. W wieku 9 lat otrzymał od matki gitarę i sam nauczył się na niej grać, słuchając głównie starych piosenek… country. Jako 17-latek wraz z koleżanką założył zespół Anorexia, którego styl określili jako „simple Lo-fi pop music”. Niedługo po ukończeniu szkoły średniej wysłał swoją solową demówkę do nowojorskiej wytwórni Godmode, której szef, Nick Sylvester, z miejsca postanowił podpisać z nim kontrakt. Kariera Shamira nabrała zawrotnego tempa. W czerwcu 2014 wyszła jego debiutancka EP-ka, a już kilka miesięcy później był nową twarzą słynnego niezależnego labelu XL, który wypuścił w świat niezwykle chwytliwy singiel On The Regular. Nadchodząca płyta długogrająca była z góry skazana na sukces.

Nieco androgyniczny, niezwykle wrażliwy, a przy tym charyzmatyczny Shamir na koncertach porywa znakomitymi artystycznymi performansami i jednocześnie zachęca do beztroskiej tanecznej zabawy. Tak właśnie będzie na Placu Defilad!

 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/892423637518609