Nie będziemy ukrywać, że wybieranie zdjęć do tego artykułu było jednym z najprzyjemniejszych zajęć w naszej redakcyjnej karierze. Dzień po premierze nowego Bonda Spectre examplowe dziewczyny nie mogły się powstrzymać. Jesteśmy absolutnie zachwycone filmem. I fantastycznym, przystojnym i cholernie seksownym Danielem Craigiem.

Daniel Craig był niepokornym dzieckiem marynarza i nauczycielki plastyki. W latach 80. rzucił szkołę i, zafascynowany aktorstwem, przyłączył się do grupy teatralnej National Youth Theatre działającej w Machesterze. Musiało minąć prawie 10 lat zanim zobaczyliśmy go po raz pierwszy na ekranie – karierę filmową rozpoczął w 1992 roku u boku Morgana Freemana w filmie Zew Wolności. Pod koniec lat 80. dostał się do prestiżowej szkoły aktorskiej, której dyplom obronił po 3 latach.

Ciężko pracował, by zdobyć uznanie krytyków, występując u boku takich gwiazd jak: Tom Hanks, Sienna Miller, Erich Bana czy Paul Newman. Wcielił się w rolę schizofrenika w produkcji Głosy, dziennikarza z zacięciem detektywistycznym w filmie Dziewczyna z tatuażem i chłopaka Lary Croft. Jest pierwszym w historii blondwłosym Bondem, a jego kandydaturze do odtwórcy najsłynniejszego agenta świata towarzyszyło wiele emocji. No cóż. Daniel Craig poradził sobie fantastycznie. Film Spectre to niewątpliwie najlepsza część serii o Bondzie, a rola Craiga po prostu zwaliła nas z nóg.

 

źródło: pinterest, GQ, Esquire