Rozkład jazdy na JASNA 1

Co, gdzie z kim, jak i dlaczego na JASNA 1? Rozkładówka listopadowo grudniowa to nic innego jak genialne koncerty na których nie może nas ani tym bardziej Was zabraknąć! Dziś autorski projekt Blazeja Malinowskiego i Dtekka Why So Silent, a już jutro wystąpią ALDONA ORŁOWSKA i EUGENIUSZ POLOK, czyli duet rozpromieniający audiosferę Malmö i Majorki. Ten weekend nie będzie należał do leniwych, idziemy tańczy na JASNA 1!

23.11 Why So Silent?
link: www.facebook.com/events

Po wspaniałej pierwszej edycji na Jasna 1, gdzie zaprosiliśmy SvrecaClaudio PRCPositive CentreDtekk, Ciacho i Arkady wracamy z autorskim projektem Blazeja Malinowskiego i Dtekka Why So Silent, gdzie muzyka i obraz stanowią spójną całość. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy szefów topowej wytwórni The Gods Planet: Claudio PRC & Ness, a także rezydentkę berlińskiego klubu ABOUT BLANK – Silva Rymd. Dodatkowo na sali Barowej wsparcia udzielą im rezydenci klubu Ola Teks i Kovvalsky.

24.11 Dunno #93 x Aldona Orłowska LIVE
link: www.facebook.com/events

Śpiewaczka i jej trębacz, piosenkarka i jej aranżer. 24 listopada na Jasnej 1 wystąpią ALDONA ORŁOWSKA i EUGENIUSZ POLOK, czyli duet rozpromieniający audiosferę Malmö i Majorki, ale niezwykle rzadko występujący w Polsce. Spotkamy się z okazji premiery „NIE WIEM”, nowego maxi singla Aldony i Eugeniusza wydanego przez warszawską oficynę DUNNO RECORDINGS, której również pełną reprezentacje spotkacie sobotniej nocy na Jasnej 1.

28.11 Low Roar / solo act
link: www.facebook.com/events

Low Roar to utalentowany muzyk, niespokojny duch, pełen pasji obieżyświat — niezwykła osobowość Ryana znajduje odbicie w jego znakomitej twórczości. W 2010 Ryan Karazija przeprowadził się z rodzimych Stanów Zjednoczonych do mroźnego Reykjaviku, gdzie nagrał swój debiutancki krążek pt.„Low Roar”. Płyta przyniosła mu rozgłos na świecie i zaproszenia na największe festiwale: Eurosonic FestivalThe Great Escape Festival czy #ATP.  Tym razem na jego solowej trasie pojawił się również warszawski klub Jasna 1, znajdując się obok Mewy Towarzyskiej w Sopocie czy Nietota we Wrocławiu

30.11 Lena Willikens
link: www.facebook.com/events

Lena Willikens – DJ’ka, producentka i multiinstrumentalistka. Rezydentka kolońskiego klubu Salon des Amateurs, festiwalu Dekmantela także reprezentantka szanowanej wytwórni Cómeme z długo wyczekiwaną wizytą na Jasna 1. Po rewelacyjnych występach na Tauron w Katowicach czy Unsound w Krakowie – przyszedł czas na jej premierowy występ klubowy przy wsparciu Artur8, huragan, Ola Teks i Kovvalsky.

1.12 P.Unity / koncert
link: www.facebook.com/events

Kolejna okazja by celebrować wydłużanie się nocy, czyli grudniowa odsłona pierwszego albumu P.Unity- „Pulp”. Wydarzenie będzie wizualno dźwiękowym ukłonem w stronę kosmosu wybrzmiewającego na niebie coraz dłużej z każdą kolejną nocą. Przyjdź i spójrz w górę. Wizualizacje na żywo zapewni Adrien Cognac znany m.in. z projektu Merkabah.

1.12 IX Urodziny Warsaw Mechanism
link: www.facebook.com/events

Przy współpracy z Noise Bizzare zapraszamy na dziewiąte urodziny Warsaw Mechanism! Ten, kto chociaż raz świętował urodziny #WM przez ostanie lata, wie z czym to się je. Na mainie rządzić będzie Acid, zaś na sali barowej klasyczne techno. Headlinerem będzie żywa legenda i ojciec chrzestny londyńskiego acid techno, właściciel kultowego Routemaster Records – Lawrie Immersion aka Pounding Grooves, który wraca do kraju nad Wisłą po kilkunastu latach.

7.12 Ankali x Jasna
link: www.facebook.com/events

Ankali. Przestrzeń klubowa stworzona z myślą o otwartych i świadomych muzycznie osobowościach, ulokowana w dawnej fabryce mydła w czeskiej Pradze. Stworzona z miłości. Dla każdego. Pomimo krótkiego stażu ten stołeczny klub zdążył zaskarbić sobie sympatię klubowiczów na całym świecie m.in przepiękną identyfikację graficzną, a także ambitnym i spójnym programem muzycznym. Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Jasna 1 stanie się kolejnym klubem obok Institut fuer Zukunft w Lipsku, a także LÄRM w Budapeszcie na europejskiej trasie Ankali.

8.12 Komitet Obrony Disco: Khidja
link: www.facebook.com/events

K.O.D. idzie za ciosem, po raz kolejny zaprasza artystów spod znaku wielokulturowej muzyki tanecznej. 8 grudnia na Jasnej wystąpi duet Khidja. Flore i Rusu to artyści rumuńskiego pochodzenia, ich projekt czerpie garściami z tradycyjnej muzyki rumuńskiej, wybrzmiewa dźwiękami Bliskiego Wschodu, a wszystko zgrabnie łączą nowoczesne brzmienia berlińskiej elektroniki. Ich talent dostrzegły i wydały tak uznane labele jak Hivern DiscsMalka TutiEspecial, czy Love On The Rocks. Zagrają również LOT (Kobra i Enigmat), a także gospodarze wieczoru – duet K.O.D.