Już 20 marca do kin wchodzi Zbuntowana, czyli druga część trylogii Niezgodna, w której Shailene Woodley wciela się w postać Tris. Z tej okazji przypominamy najważniejsze role w karierze młodej aktorki.

Kaitlin Cooper, The O.C

Pewnie mało kto pamięta, że przed Willą Holland ta rola należała właśnie do Shailene!

Amy Juergens, The Secret Life of the American Teenager

W serialu stacji ABC Family, Shailene wcieliła się w rolę nastolatki, która po nocy spędzonej ze starszym chłopakiem ze szkoły, zachodzi w ciążę. Widzowie pokochali serial i chętnie zasiadali co tydzień przed telewizorami, na skutek czego, serial doczekał się aż 5 sezonów.

Alexandra ‘Alex’ King, The Descendats

W 2011 aktorka zagrała u boku samego Georga Clooneya, w filmie Spadkobiercy Shailene wciela się w rolę córki głównego bohatera. Dzięki tej roli młoda gwiazda została dostrzeżona i co najważniejsze doceniona przez krytyków filmowych.

Aimee Finecky, The Spectacular Now

Cudowne tu i teraz to filmowa ekranizacja książki Tima Tharpa o tym samym tytule. Bohaterka grana przez Shailene nie jest duszą towarzystwa, pewnego ranka poznaje chłopaka ze swojej szkoły, który pokazuje jej, że życie może być też dobrą zabawą i że nie zawsze trzeba robić to czego oczekują od nas inni. Nie jest to jednak kolejna zwykła komedia romantyczna, jak może się na początku wydawać. Film został dobrze przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. Shailene za rolę Aimee zdobyła m.in.: nagrodę na festiwalu w Sundance.

Beatrice ‘Tris’ Prior, Divergent

Wydaje się, że ta rola przyniesie Shailene najwięcej rozgłosu. Zdobywając angaż w ekranizacji popularnej na całym świecie trylogii Niezgodna, którą porównuje się często do Igrzysk Śmierci, młoda aktorka zapewniła sobie prace co najmniej do 2017 roku.

Hazel Grace Lancaster, The Fault in Our Stars

Hazel to dziewczyna chora na raka, która pewnego dnia podczas spotkania grupy wsparcia poznaje Augustusa Watersa, który w wyniku choroby stracił nogę. Mimo to chłopak nie traci poczucia humoru i jest pozytywnie nastawiony do świata. Para szybko zakochuje się w sobie, jednak Hazel nie jest pewna czy powinna angażować się w relacje z Augustusem, zdaje sobie bowiem sprawę, że prędzej czy później choroba ich rozdzieli. Gwiazd naszych wina to ekranizacja powieści Johna Greena o tym samym tytule, książka stała się bestsellerem w wielu krajach na całym świecie.