Razem wspieramy pszczoły!

YOPE nie ustaje w działaniach na rzecz pszczół! Właśnie rusza kolejna edycja #beeYOPE – akcji dzięki której YOPE już od pięciu lat wspiera dzikie zapylacze. W tym roku partnerem oficjalnym akcji #beeYOPE została FUNDACJA BNP PARIBAS. Dzięki tej współpracy, do szkół trafi aż 800 pakietów edukacyjnych, z których dzieci poznają rolę pszczół w środowisku i wysieją szkolne łąki. Każdy pakiet to gotowa lekcja dla 25 dzieci!

Razem wspieramy pszczoły!

Razem wspieramy pszczoły!

Wspieraj pszczoły całą klasą!

Tegoroczna edycja #beeYOPE to kontynuacja działań zapoczątkowanych wiosną 2021 roku. Jak poprzednio, do wspólnych aktywności zaproszone są szkoły podstawowe, nauczyciele i uczniowie klas 1-5. Rozdane zostaną kolejne setki pakietów edukacyjnych, które zapewnią porywające lekcje o nasionach, polnych kwiatach i dzikich owadach. Każdy pakiet zawiera 25 zeszytów ćwiczeń pełnych zadań i zabaw oraz gadżety, jak ołówki i zestawy naklejek, a także teczkę z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela i saszetkę z nasionami do wysiania 25m2 szkolnej łąki. To aż 20 000 dzieci, które dowiedzą się o dzikich pszczołach i łakach oraz 20 000 m2 łąk wysianych przy szkołach w całej Polsce!

JAK ZDOBYĆ PAKIET?

Wystarczy wypełnić formularz załączony na stronie: www.yope.me/beeyope2022
Zapisy dla szkół ruszają 12 września o godzinie 12:00, a zgłosić klasę do programu może zarówno nauczyciel, jak i rodzice.

Na ratunek pszczołom!

Podczas pierwszej edycji akcji #beeYOPE w 2018 roku, dzięki sprzedaży serii kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych zostało tysiąc metrów kwadratowych kwietnych łąk. Mogło z nich skorzystać łącznie nawet 15 milionów różnego rodzaju owadów. Rok później z rozdawanych bezpłatnie nasion roślin miododajnych powstało kolejne 10 000 łączek dla 75 milionów zapylaczy. Dodatkowo, marka YOPE przeznaczyła cały dochód z licytacji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Łąka. Dzięki działaniom w 2020 roku w trzech miastach w Polsce w Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu stanęły w pełni samowystarczalne hotele dla owadów. Czwarta edycja ruszyła ze wspomnianą już akcją edukacyjną w szkołach, kiedy to na terenie całej Polski rozdano 300 pakietów. To nadal nie koniec tej wartościowej misji!