Siostry Przybysz łączą siły i wspólnie powracają na scenę! Podczas trasy koncertowej siostry Natalia i Paulina zaprezentują publiczności swoje solowe albumy – „Światło Nocne”, „Chodź Tu!” oraz niezapomniany wspólny finał. W planach również taneczny after! Wybieracie się? Jeśli tak to przeczytajcie wywiad z siostrami Przybysz!

Monika i Ola: Mamy do was kilka pytań dotyczących trasy koncertowej Przybysz/Przybysz.
Monika: Powiedzcie skąd pomysł na wspólna trasę?

Paulina: To taka naturalna kolej rzeczy. Podczas koncertów, które gramy osobno zawsze jest wrażenie, że ktoś nawiązuje do drugiej siostry. Nasz słuchacz odbiorca szuka jednak tych wspólnych elementów. Mijając się w trasie na stacji benzynowej, stwierdziłyśmy, że może trzeba zrobić wspólne przejazdy (śmiech). Grając razem w chórkach u Krzysia Zalewskiego w projekcie „Niemen”, mając wreszcie wspólny pokój, odczuwałyśmy dużą frajdę i zatęskniłyśmy za tym.
Natalia :Od dawna pragnęłam takiej trasy, ale dopiero chyba ten impuls Fryderykowy, kiedy ja wyniosłam jedną statuetkę, a siostra drugą, wpłynął na to, ze pojawił się organizator, agencja Follow the Step, który powiedział TAK! TRZEBA TO ZROBIĆ!

Monika: Czyli propozycja nie padła od was tylko od organizatora?

Siostry: Tak
Natalia: Ktoś z zewnątrz dostrzegł, ze mogłybyśmy to zrobić.
Paulina: Ale my tez to knułyśmy (śmiech). Zawsze chciałyśmy to zrobić, więc nie było długiej rozmowy na ten temat.
Natalia: Teraz obie gramy cały czas – Paulina ma rozwinięte skrzydła, ja również, więc dlaczego by nie polatać trochę razem i zagrać koncertów obok siebie z elementami wzajemnego przenikania.

Monika: A jak to będzie wyglądać na koncertach?

Paulina: To będą tak naprawdę dwa koncerty, ale będą zdecydowanie momenty przenikania nas nawzajem i naszych składów na finalnym „rozluźnieniu”.
Natalia: Mamy takie podejście, że scena jest naszym wspólnym domem, gdzie nieistotne jest to kto zaczyna, kto pierwszy gra koncert. Dlatego trasa nazywa się Przybysz/Przybysz, bo nie wiadomo, która jest pierwsza, która jest druga, co też ma za zadanie otworzyć naszych słuchaczy na drugą z sióstr. Chcemy pokazać różnice jakie są między Paulina a Natalią, a jednocześnie pokazać te wspólne elementy. Na pewno tez szykujemy jakiś deser, dla tych którzy słuchają nas od 20 albo 15 lat.

Ola: Czy nie boicie się ze będą pytania o wspólny powrót? Brałyście pod uwagę reaktywację Sistars?

Natalia: Nasze poprzednie wcielenie jest wciąż żywe w ludziach i często się zdarza, że z tego powodu w ogóle przychodzą na nasze koncerty. Jest to okazja żeby coś wspólnie wykonać, ale będzie to tylko akcent, coś niewielkiego, łączącego. Głównie stawiamy żeby zagrać płytę Pauliny „Chodź Tu” i moją „Światło Nocne” i trochę „Prądu”, natomiast koncerty nie będą bardzo długie, żeby percepcja odbiorcy pozwoliła wysłuchać nas obydwie.

Ola: Czy podczas trasy będziecie promowały nowe kawałki?

Paulina : Ja bym chciała wprowadzić nowe kawałki, ale nie wiem czy zdążę. W obliczu tego, że przed nami wrześniowa trasa pod szyldem „Women’s Voices” i dużo pracy.
Natalia : Gramy też na Męskim Graniu z Krzysztofem Zalewskim. Ja też gram dwa Męskie Grania ze swoim materiałem, więc nie jest tak dużo czasu

Monika: A jeszcze trzeba znaleźć czas na wakacje z rodziną.

Siostry: Dokładnie (śmiech)

Ola: Myślicie o waszych utworach w innych aranżacjach?

Natalia: Myślimy o tym żeby dać sobie przestrzeń do odwiedzania się na scenie. Ja myślę gdzie mogłabym się pojawić w piosenkach Pauliny, coś dołożyć i zapraszam też Paulinę żeby weszła w coś co lubi

Monika: Każdy koncert będzie małą improwizacją?

Paulina: Na pewno pozostawimy sobie element szoku.
Natalia: Dokładnie.

Monika: To bardzo fajne połączenie. Każdy koncert będzie improwizacją dla słuchacza.

Natalia: Myślę że wprowadzimy też elementy taneczne.

Ola: Czy Krzysztof zalewski tez się pojawi?

Natalia: Może może, kto wie.
Paulina: Będą goście z kategorii sentymentalnych oraz z kategorii współczesnych gwiazd, ale zostawiamy sobie przestrzeń żeby się razem bawić z naszym gościem.
Natalia: Będziemy się dzieliły gościem.

Ola: Czy myślicie o wspólnej płycie?

Paulina: nie nie
Natalia: jeszcze nie (śmiech)

Monika ; Na które miasta najbardziej czekacie?

Natalia: Na pierwsze!
Paulina: Na pierwsze – oby się zaczęło. Każde miasto ma swój klimat, swoje dobre miejscówki, swoje rameny i miejsca na after.
Natalia: Tak planujemy kilka afterow. Dodatkowe atrakcje.
Paulina: Będziemy tańczyły wspólnie z publicznością.

Monika: Aftery będą bardzo wyczekiwane. Kameralne grono, będzie można się wspólnie pobawić.
Ola: A możecie powiedziecie kto pojawi się z gości?

Siostry: Nie nie (śmiech) to tajemnica.

Monika i Ola: Bardzo dziękujemy i nie możemy się doczekać trasy.

 

Rozmawiały: Monika Komorowska i Ola Kwiatkowska

___________

Bilety dostępne od czwartku 12 lipca o 9:00 na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat – bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl i Going. oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Organizator: Follow The Step
Partner: Kayax, yMusic