Przeszpiegi...Distense

Dzisiaj na Example możecie poznać DISTENSE, markę dla dziewczyn, aktywnych dziewczyn. Lubiących sport, relax i dużą dawkę koloru. Miałam ogromną przyjemność rozmawiać z Moniką, założycielką marki i odwiedzić jej pracownię. Teraz dzielę się z Wami! Enjoy!

Distense to połączenie dwóch słów. Dis od disrespect, tense od napięcia. Bluzy do relaksu, wyluzowania się, wypoczynku, sportu. Bluzy mają nieść pozytywny przekaz. To dlatego są takie kolorowe. Połączenie kwiecistych wzorów, intensywnych barw i geometrycznych krojów zaraża. Ludzie nie przechodzą obok nich obojętnie. Sami chcą je mieć.

Przygoda z bluzami zaczęła się od belki dzianiny dresowej, którą Monika dostała od koleżanki. Na zasadzie kompozycji dzianiny bawełnianej i tkanin powstawały pierwsze projekty. Na początku dominowały zimne barwy, szary, niebieski. Później wkroczył energetyczny kolor i przejął władzę. Inspiracją są wzorzyste tkaniny i intensywne barwy. To one determinują projekt.

Założycielka Marki od wielu lat interesowała się szyciem. Mimo iż wykształcenie i ścieżka kariery prowadziły w zupełnie inną stronę, w głowie zawsze gdzieś krążyła myśl związana z projektowaniem ubioru.

Z biegiem czasu pasja stała się życiem. Monika pozostawiła pracę w korporacji na rzecz tworzenia i rozwijania DISTENSE. Na moje pytanie o DISTENSE za 5 lat, z uśmiechem opowiada o nowych pomysłach i pozwolę sobie zdradzić, że z pewnością nie będą to tylko bluzy 🙂

Projekty Moniki zapraszamy tu: DISTENSE