Projektowanie i wnętrza na Warsaw Build 2016

Najnowsze rozwiązania budowlane i wykończeniowe – meble, materiały dekoracyjne, artykuły wyposażenia wnętrz z całego świata – będzie można zobaczyć podczas IV Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016. Wydarzenie odbywać się będzie od 16 do 18 listopada 2016 r. w EXPO XXI Warszawa. W programie także bezpłatne wykłady i dyskusje na aktualne tematy, związane m.in. z wykorzystaniem technologii BIM w procesie projektowania i realizacji wnętrzarskich czy praktycznym aranżowaniem małych przestrzeni.

Warsaw Build 2016 to wydarzenie adresowane do przedstawicieli branży budowlanej: w tym architektów, dystrybutorów i wykonawców, ale też inwestorów indywidualnych – planujących lub będących w trakcie budowy lub aranżacji domu. Podczas tegorocznej edycji wystawcy całego świata zaprezentują najlepsze rozwiązania i nowości: od materiałów izolacyjnych przez chemię i ceramikę budowlaną, wyroby z drewna czy stolarkę okienną i drzwiową. W sekcji „Wyposażenie i wykończenie wnętrz” będzie można zobaczyć m.in. hiszpańskie i indyjskie płytki ceramiczne (producenci: Greco Gres International i QUETO Tiles India), armaturę łazienkową (Giceepo) czy luksusowe urządzenia do hydromasażu i Wellness (Victory SPA), a także ofertę mebli i elementów wyposażenia łazienek chińskich producentów. W specjalnej strefie prezentowane będą projekty mebli i artykułów wnętrzarskich niezależnych polskich projektantów, wyłonione w ramach II edycji konkursu wzorniczego „Diamenty Designu”.

Warsaw Build 2016 to także ciekawy program merytoryczny. W czwartek 17 listopada br. organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji na  temat bieżących trendów w branży łazienkowej, a także na specjalny wykład, poświęcony aranżacji małego mieszkania – architekci podpowiedzą jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze. Jednym z wiodących tematów będzie wykorzystanie technologii BIM w procesie projektowania i realizacji wnętrzarskich. Rozwiązanie pomaga koordynować współpracę pomiędzy projektantem, inwestorem a wykonawcami, pozwala na szybsze opracowania symulacji różnych wersji projektu, umożliwia obserwowanie postępów prac i nadzorowanie procesu projektowego. Całodniowa konferencja „BIM dla wnętrz” odbędzie się w piątek 18 listopada br.

Wstęp na targi i wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: http://www.warsawbuild.pl/Dla-Odwiedzajacych/Rejestracja-odwiedzajacych.aspx. Więcej informacji o targach i programie http://www.warsawbuild.pl.