Premiera w Teatrze Lalka: Baśń o Aladynie i o lampie cudownej

Premiera „Baśni o Aladynie i o lampie cudownej”. Teatr Lalka w Warszawie zaprasza na kolejną z cyklu mini-premier Klechdę sezamowych Bolesława Leśmiana – „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej”.

Baśń o Aladynie i o lampie cudownejKlechda sezamowa Bolesława Leśmiana „O Aladynie i o lampie cudownej” zachwyca kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Jej autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl.

„Kto pragnie dowiedzieć się szczegółowo o tym, jakim sposobem Aladyn został właścicielem lampy cudownej, ten niech obejrzy uważnie Baśń o Aladynie i o lampie cudownej. Łatwo tę baśń odróżnić od innych baśni, ponieważ zaczyna się od słów: „W pewnym mieście chińskim mieszkał ubogi krawiec Mustafa wraz z żoną Marudą”.

Z Baśni o Aladynie i o lampie cudownej dowiemy się, jak to możliwe, że niesforny i leniwy chłopiec, syn biednego krawca, stał się wielkim, bogatym i mądrym panem. Jakim sposobem udało mu się przechytrzyć złego czarodzieja, zdobyć serce księżniczki, ocalić siebie i swoich bliskich?

Adaptacja: Aleksandra Rembowska

Reżyseria: Aneta Jucejko-Pałęcka

Scenografia i lalki: Jarosław Kilian

Muzyka i opracowanie muzyczne: Grzegorz Turnau

W obsadzie: Aneta Jucejko-Pałęcka, Wojciech Pałęcki oraz Aniela Blachura (skrzypce), Kajetan Pałęcki (wiolonczela).

Premiera: 11 lutego 2023

Bilety online: www.teatrlalka.pl/pl/bilety

Jeśli chcesz być na bieżąco koniecznie śledź nasza zakładkę ART.