Pożegnanie Willi na Barskiej

Już 12 października żegnamy w wielkim stylu Willę na Barskiej!

Willa na Barskiej była dotąd miejscem imprez specjalnych i niepowtarzalnych. Ich historia sięga czasów pierwszego właściciela tej posiadłości – Antoniego Moniuszki, u którego bawili się warszawscy intelektualiści i artyści. Modernistyczny dom ukryty w zaroślach stoi na ulicy Barskiej od 1949 roku. Atmosfera niezwykłości, czy nawet dziwaczności tego miejsca obecna jest w każdym pomieszczeniu. Labirynt – to kolejne słowo, które przychodzi na myśl w czasie zwiedzania domu przy Barskiej: plątanina korytarzy, ukryte przejścia, zamurowane drzwi, z których wystają tylko framugi, dobudowane pomieszczenia z fantazyjnymi piecami o przedziwnych kształtach.

Antoni Moniuszko wybudował dom pod koniec lat 40. wedle własnego pomysłu i projektu. Później, już w latach 70., dobudował jeszcze sporą galerię na poziomie piwnicy: pomieszczenie z szeregiem wysokich i wąskich okien, przez które widoczny jest mur otaczający tę część domu. W tym właśnie pokoju – jak twierdzi wnuk właściciela – zwykł Moniuszko grywać w tenisa. Zanim zaś dobudowano to pomieszczenie, zimą w tym miejscu gospodarz wylewał lodowisko, by grywać tu ze swym szwagrem w hokeja.

Dom jest opuszczony od 2001 roku, kiedy zmarł Antoni Moniuszko – jego budowniczy i właściciel. Przez kolejne pięć lat willa żyła swoim własnym życiem: dokładnie tak, jak zaplanował to właściciel, bo chciał on zbudować dom, który byłby jak żywy, wciąż rozwijający się i oddychający organizm.

 

Każda epopeja powinna mieć swoje godne zwieńczenie, dlatego nadeszła chwila, by pożegnać tę plątaninę korytarzy i pomieszczeń w możliwie najbardziej epickim stylu.Warto też wspomnieć o składzie dj’skim, który będzie ciekawym miszmaszem pokoleniowym i muzycznym. Nie pozostaje nam nic innego jak zjawić się w najbliższą sobotę na Pożegnaniu Willi na Barskiej. Do zobaczenia! 🙂

 

 

Kiedy? Sobota, 12 października, godz. 22:00

Gdzie? Willa na Barskiej – ul. Barska 29

więcej informacji na Facebooku 

 

 

pozegnanie barskiej pion warsaw-calling-secret-guest-willa-na-barskiej-20120224-006 warsaw-calling-secret-guest-willa-na-barskiej-20120224-031 warsaw-calling-secret-guest-willa-na-barskiej-20120224-050