Pomysłowe przebrania dla mężczyzn

Karnawał to czas wypełniony balami oraz imprezami. Jedne z nich nie mają określonego dress code’u, inne natomiast go wymagają. Jednak często nie chodzi o elegancki, surowy ubiór, a o pomysłowe przebrania. Co wybrać na przyjęcie karnawałowe?

Bal karnawałowy czy impreza karnawałowa?

Zanim zaczniemy, warto wyjaśnić, w jaki sposób rozróżniamy te dwa pojęcia. Według definicji bal to zabawa taneczna. Towarzyszy jej podniosły, poważny charakter oraz określona etykieta zachowań. Przykładowo bale weneckie zazwyczaj kojarzą się z okresem karnawału. Zwłaszcza każdy rozpoznaje słynne maski, które im towarzyszą. Natomiast impreza karnawałowa ma bardziej casualowy styl. Może to być zabawa w klubie lub domówka, gdzie stawiamy na swobodę i szaleństwo. Tutaj często pojawia się problematyczna kwestia przebrania dla mężczyzn.

Stroje dla mężczyzny na bal maskowy

Bale maskowe to wykwintne przyjęcia często organizowane z przepychem. Ważna w tym przypadku jest etykieta. Aby zbudować idealny strój na taką okazję, potrzebny będzie elegancki garnitur lub smoking. Ciekawym rozwiązaniem może być wybranie zestawu o oryginalnym kolorze. Ekscentryczni i odważniejsi panowie mogą także postawić na wizualnie wyróżniające się kreacje, chodzi tu o zastosowanie błyszczących elementów. Inspiracją często okazują się gwiazdy estrady.

Stroje dla mężczyzn na imprezę karnawałową

Impreza karnawałowa pozwala na puszczenie wodzów wyobraźni, jeżeli mowa o przebraniu karnawałowym. Czasami będzie nas ograniczać tematyka, np. postacie z filmów czy lata 70., ale w większości przypadków będzie to styl dowolny. Stroje dla mężczyzn nie muszą być nudne. Przykładowo wystarczy, że założymy stare porwane spodnie, do tego koszulkę, której już nie nosimy i możemy zrobić w niej dziury i przebranie zombie prawie skończone. Wystarczy jeszcze zrobić delikatny makijaż. Jeśli nie chcemy kombinować, warto postawić na gotowe stroje z wypożyczalni lub sklepu, które ma je w ofercie. Kto nie chciałby być tej jednej nocy superbohaterem?