Poliform

Lekcja włoskiego stylu nr 6 – Polifom

Poliform to synonim luksusu i doskonałej jakości mebli. Marka znana i lubiana przez ludzi na całym świecie. Historia firmy sięga 1942r. i małego sklepu w miasteczku Brianza w północnych Włoszech. Dla Poliform tworzą najlepsi architekci i projektanci m.in. Marcel Wanders, Carlo Kolombo, Vincent Van Duysen, Paolo Piva, Paola Navone, Studio Kairos, Robert Barbieri i Robert Lazzeroni. Dziś ich produkty dostępne są w ponad 1000 punktach na całym świecie. W ramach wielu linii możemy znaleźć systemy i meble dla całego domu, m.in. biblioteki, zabudowy ścienne, garderoby, sypialnie oraz meble tapicerowane. To tak w ramach wstępu, dla przeciętnych śmiertelników, którzy wiedzieli podobnie jak ja, że Poliform to meble, ale nic więcej. A teraz do meritum. Wybrałam kilka moim zdaniem najciekawszych projektów. Ciężko mi się było zdecydować (co widać w obszernej galerii zdjęć)

Poniższy wybór to:

poliform-zestaw1. Mebel Sintezi projektu Carlo Kolombo. Wybrałam go, bo daje dużą swobodę kompozycji, tym samym jego interpretacji i adaptacji do własnych potrzeb, a w każdej wersji wygląda doskonale.

untitled-5

2. Fotel Snake projektu  Roberto Lazzeroni za jego kształt. Adresowany do wnętrz osób o moim zdaniem, silnej osobowości.

untitled-6

3. Stół Easy ponownie projektu Carlo Kolombo, dlatego że emanuje od niego prostota i stanowi doskonałe tło do krzeseł.

untitled-7

4. Kanapa Park znowu Carlo Kolombo. Jest duża, a zarazem wydaje się lekka. Proste, modernistyczne, nieco zaokrąglone kształty sofy są kwintesencją stylu projektanta. Wiosną 2009 sofa Park pojawiła się w nowym wydaniu, czyli z poduszkami z kolorowym kwiatowo – roślinnym wzorem. Podstawa sofy wykonana została z lakierowanego aluminium. Siedzisko wypełnia pianka poliuretanowa o różnym stopniu miękkości, a poduszki pierze.

untitled-8

5. Szafa New Entry. Widziałam ją „na żywo” w mieszkaniu znajomego. Wygląda niesamowicie. Ma tak prostą, nieskomplikowaną formę, że aż zwraca na siebie uwagę.

untitled-9

W galerii zdjęć przykładowe aranżacje mebli Poliform. Zapraszam do obejrzenia.