Podły, okrutny, zły :: Zac Efron

Zac Efron rolą seryjnego mordercy w filmie „Podły, okrutny, zły” udowadnia, że potrafi poradzić sobie z tak skomplikowaną postacią jak Ted Bundy. Efron jest nie tylko uderzająco podobny fizycznie, ale również doskonale ukazuje rozchwianą osobowość Bundy’ego, który z jednej strony był wykształconym, kulturalnym i miłym człowiekiem, a z drugiej bezlitosnym mordercą. Rola Teda Bundy’ego jest niezaprzeczalnie najlepszą w jego karierze.

Efron jest jednym z najbardziej pożądanych talentów w Hollywood. Niedawno można było go oglądać w „Królu rozrywki” obok Hugh Jackmana i Michelle Williams. Świetnie przyjęty obraz otrzymał liczne wyróżnienia, w tym nominację do Złotego Globu w kategorii „najlepszy musical lub komedia”. W 2017 roku Zac zagrał wraz z Dwaynem Johnsonem w „Baywatch. Słoneczny patrol” – komedii opartej na popularnym serialu telewizyjnym. Aktora można też było oglądać w „Disaster Artist” wyreżyserowanym przez Jamesa Franco, opowiadającym o kręceniu niesławnego filmu „The Room”. Ostatni ukończony projekt Efrona to „Beach Bum”, komedia z Matthew McConaghuey. W 2016 Efron zagrał w trzech komediach: „Randka na weselu” z Adamem Devinem, opowiadającej o braciach zamieszczających ogłoszenie o poszukiwaniu towarzyszek na wesele; „Sąsiedzi 2” z Sethem Rogenem, Davem Franco i Rose Byrne oraz „Co ty wiesz o swoim dziadku?” z Robertem de Niro.

W poprzednich latach Zac Efron zagrał w wielu innych filmach kinowych. Są to, między innymi: „Ten niezręczny moment”, dramat historyczny „Parkland”, „Bez względu na cenę”, „Pokusa” Lee Danielsa z Nicole Kidman, Johnem Cusackiem i Matthew McConaughey, niezależny dramat „Sztuki wyzwolone” Josha Radnora, adaptacja powieści Nicholasa Sparksa „Szczęściarz”, film animowany „Lorax”, „Sylwester w Nowym Jorku” Gary’ego Marshalla, „Charlie St. Cloud”, „Znów mam 17 lat”, a także dramat Richarda Linklatera „Ja i Orson Welles” i hit komediowy „Lakier do włosów”.

Nazwisko Efrona stało się znane, gdy w 2006 roku Disney Channel pokazał swój nagrodzony Emmy fenomen „High School Musical”. Zac grał w nim rolę Troya Boltona, kapitana szkolnej drużyny koszykówki. „High School Musical 2” pobił rekordy oglądalności, przyciągając przed ekrany telewizorów 17,5 miliona widzów. Zac zagrał też w trzeciej części – „High School Musical 3: Ostatnia klasa”, który pobił filmowy rekord otwarcia w kategorii musicali.  Na deskach teatralnych Zac pojawił się w musicalu „Gypsy”, a także „Piotruś Pan”, „Mame”, „Sklepik z horrorami” i „The Music Man”.

„Podły, okrutny, zły” – w kinach od 10 maja.