Płyta gazowa inox

Kuchnie gazowe do zabudowy – pomimo tego że na rynku pojawiły się już nowocześniejsze rozwiązania – wciąż cieszą się duża popularnością. Wszystko dlatego, że jedynie z ich pomocą jesteśmy w stanie przygotowywać potrawy na prawdziwym ogniu. Jednym z popularnych wykończeń płyt gazowych jest kolor inox, który doskonale wpisuje się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje. Jakie jeszcze zalety mają stalowe kuchenki gazowe i dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj płyty?

Płyta gazowa do zabudowy Kernau KGH 6422 CI X

Płyta gazowa do zabudowy Kernau KGH 6422 CI X (źródło: https://www.kernau.com/produkt/plyta-gazowa-kgh-6422-ci-x.html)

Płyta gazowa do zabudowy srebrna

Płyty gazowe inox wykonywane są ze stali nierdzewnej. To materiał solidny, niezwykle odporny na uszkodzenia i – co ważne w kuchennych warunkach – nieulegający korozji. Stalowe blaty gazowe do zabudowy są znacznie trwalsze chociażby od płyt szklanych, które dużo łatwiej porysować czy nawet stłuc. Wybierając płytę inox, nie musimy martwić się, że jej przypadkowe uderzenie spowoduje zniszczenie kuchenki. Stal nierdzewna to także materiał łatwy w czyszczeniu. Codzienna pielęgnacja płyty z wykorzystaniem miękkiej ściereczki i płynu do mycia naczyń wystarczy, by cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Co więcej, na stalowej płycie, a w szczególności na stali szczotkowanej, nie są widoczne odciski palców, trudniej też o nieestetyczne smugi.

Płyta gazowa inox do zabudowy – jaką wybrać?

Kuchenne płyty gazowe w kolorze inox dostępne są w różnych rozmiarach. Szerokość płyty determinować będzie liczbę palników, jaką będziemy mieć do dyspozycji. W kuchenkach gazowych przeznaczonych do prywatnego użytku możemy korzystać z od 2 do 6 pól grzejnych. Małe, 2-palnikowe urządzenia świetnie sprawdzają się w domkach letniskowych, ale i niewielkich kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Duże, 5 i 6-palnikowe płyty będą dobrym wyborem do większych gospodarstw domowych.

Kuchnie gazowe, tak jak i inne sprzęty kuchenne, występują w wersji wolnostojącej i do zabudowy – w postaci płyty. Płyta gazowa do zabudowy to wygodne i eleganckie rozwiązanie, które przynosi nam dużą elastyczność podczas projektowania kuchni i pozwala na rozdzielenie kuchenki i piekarnika.

Płyta gazowa do zabudowy Kernau KGH 7511 TCI X (źródło: https://www.kernau.com/produkt/kgh-7511-tci-x-plyta-gazowa-5-palnikowa.html)

Płyty gazowe Kernau

Płyty gazowe inox znajdziemy m.in. w ofercie polskiej marki Kernau. Wszystkie wykonane są z wysokiej klasy stali nierdzewnej i wyposażane w stabilne i trwałe ruszty. Polski producent proponuje nam kilka modeli płyt kuchennych gazowych, które posiadają od 2 do 5 palników. Wybrane z nich jesteśmy w stanie zamontować na równi z blatem, co z całą pewnością podnosi walory estetyczne strefy gotowania. Ciekawym rozwiązaniem, często stosowanym w płytach gazowych Kernau, jest tzw. palnik turbo. To palnik o dwóch obręczach – idealny np. do smażenia w głębokich patelniach typu WOK, ale też niezastąpiony podczas gotowania większych ilości wody.