Pionier :: historia Jesúsa Gila

Jesús Gil to jedna z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad. Polityk, magnat rynku nieruchomości i były właściciel klubu piłkarskiego będzie bohaterem dokumentalnego serialu Pionier, którego produkcją zajmie się HBO Europe. Premiera już w tym roku!

Jesús Gil / print screen z teasera

Serial Pionier w reżyserii Enricha Bacha składać się będzie z czterech godzinnych odcinków, które będą zapisem niezwykłego życia Gila. Każdy zilustrowany będzie archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.

Życie Jesúsa Gila to jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych historii ostatnich dekad, która jest gotowym scenariuszem na serial. Ta nieszablonowa postać łamała wszystkie zasady w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości. Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli. Serial dokumentalny Pionier przedstawia historię jego życia pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet. Jednocześnie, twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila.

Reżyserem serialu Pionier jest Enrich Bach, który jest także współautorem scenariusza i producentem. „Pionier to projekt, o którym marzyłem od wielu lat. Jego realizacja jest efektem ciężkiej pracy wspaniałego zespołu. Życie Jesúsa Gila jest doskonałym materiałem na fascynujący dokument biograficzny, bo nasz główny bohater był nieprzewidywalną, wielowymiarową i charyzmatyczną postacią, uwielbianą przez opinię publiczną, mimo że notorycznie łamał prawo i podważał zasady ustalone przez publiczne instytucje” – podkreśla Enrich Bach.

Serial Pionier zostanie wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę JWP. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat i Hanka Kastelicová. Premiera produkcji odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.