Casa Iris to jedyny hotel typu bed&breakfast, który został odrestaurowany przez ten sam team, co Kaplica Sykstyńska. Pensjonat położony jest w Ortobello w Południowej Toskanii na półwyspie otoczonym laguną. Zobaczcie jego niezwykłe wnętrza!

Casa Iris to pałac z XVI wieku, należący do stylisty James’a Valeriego oraz do jego męża, Matthew Adamsa. Dom był w rodzinie Valeriego przez ponad sto lat, następnie został kupiony przez parę, która przeniosła się z Nowego Jorku do Włoch, by zamienić pałac w idealny pensjonat.

Renowacją zajął się całkowicie kobiecy team Marii Rosarii Basileo – ten sam, który wcześniej odrestaurował Kaplicę Sykstyńską. Zespół przez pięć miesięcy pracował ze skalpelami, powoli zdejmując farbę, aby odsłonić dekoracyjne freski. Valeri i Adams postanowili, że staną się one dekoracyjnym punktem centralnym pałacu, kontrastując z nowoczesnymi betonowymi i żywicznymi podłogami. Para przeszukała całe Włochy, by znaleźć historycznie poprawne zlewozmywaki z marmuru i musiała specjalnie zamówić w Rzymie mosiężne oprawy oświetleniowe. W rezultacie osiągnięto przepiękne, klimatyczne wnętrza idealnie łączące stare z nowym. Prace w pensjonacie trwały w sumie dziesięć miesięcy, a warto nadmienić, że wcześniej pałac nie był remontowany przez około 70 lat. Musimy przyznać, że pałac wygląda teraz imponująco!

źródło: vogue.com, casairisortobello.com

tekst: Julita Szczepańska