Z ogromną przyjemnością zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie wakacji nad Wisłą, czyli aż trzydniowego wydarzenia, którym otworzymy sezon letni w Rejsie. Podczas tych trzech wieczorów czeka nas mnóstwo muzycznych wrażeń, a to za sprawą koncertów trzech wyjątkowych artystów z wytwórni Kayax, która została partnerem otwarcia.

Pierwszego dnia koncertowo wystąpi dla Was Bownik, a to oczywiście tylko przedsmak tego, co czeka nas podczas całego sezonu letniego. Zespół BOWNIK to trzech warszawskich muzyków, zaczynających swoją karierę i znanych wcześniej jako Control the Weather. Trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako vegan disco. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

Drugiego dnia koncertowo wystąpi dla Was Paulina Przybysz. Ponad dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”

Trzeciego dnia koncertowo wystąpi dla Was zespół Kroki., czyli wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner, i basista Paweł Stachowiak.
Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Epka Stairs zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocja- mi. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje.

 

DZIEŃ 1 / BOWNIK: www.facebook.com/events/1302080676573305

DZIEŃ 2 / PAULINA PRZYBYSZ: www.facebook.com/events/1252467561517406

DZIEŃ 3 / KROKI: www.facebook.com/events/117342078828445