Open Mike Eagle :: art rap

Open Mike Eagle to pseudonim Michaela W. Eagle’a II – amerykańskiego artysty, który swoje brzmienia określa jako „art rap”. 24 października przyjedzie do Polski, aby wystąpić w warszawskim klubie Smolna.

Urodził się w Chicago, a obecnie mieszka w Los Angeles i poza nagrywaniem muzyki spełnia się też jako komik telewizyjny. Jest członkiem takich hip-hop’owych kolektywów jak Project Blowed•LA, Thirsty Fish czy Swim Team. W 2010 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Unapologetic Art Rap” i od tamtej pory Open Mike Eagle zgromadził na swoim koncie 6 płyt solowych, 4 płyty kolaboracyjne oraz niezliczone gościnne wystąpienia u innych artystów.

Najnowszym albumem wydanym przez Open Mike Eagle jest „Brick Body Kids Still Daydream”. Produkcja oparta jest na doświadczeniach Mike’a, a narracja w utworach służy jako komentarz do obecnej sytuacji politycznej czy problemów z rasizmem. Artysta znany z impresyjnych, przenikliwych tekstów i takie właśnie można usłyszeć na tej płycie.Open Mike Eagle odwiedzi Polskę po raz pierwszy i 24 października da występ w warszawskim klubie Smolna.

Data: 24.10.2018
Doors: 20:00
Start: 21:00
Miejsce: Smolna

Organizator/Bilety: Follow The Step