Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium

Listopad za pasem i wiele propozycji teatralnych na rozjaśnienie jesiennych dni! Zobacz jak wygląda nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium.

Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium

Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium

Premiera spektaklu W.A.S.OW.S.K.I, w reżyserii Ewy Konstancji Bułhak jeszcze październikowa, ale bilety na set popremierowy są praktycznie wyprzedane. Mamy jednak nadzieję, że widzowie będę pilnie śledzić repertuar, gdyż kolejne spektakle planowane są w lutym przyszłego roku i zdecydowanie warto na nie poczekać.

Ewa Konstancja Bułhak: Twórczością Mistrza Wasowskiego zafascynowana jestem od lat, ale ta praca jest dla mnie szczególna, bo zdecydowałam się opowiadać piosenkami Mistrza używając jednego instrumentarium – ludzkiego głosu, jego brzmienia i siły.

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/w-a-s-o-w-s-k-i-fotoplastykon/

Znany i doceniony, również przez międzynarodową, publiczność „Men’s talk”, w reżyserii Katarzyny Warnke wróci już na początku listopada. Spektakl zdobył główną nagrodę na Festiwalu Istropolitana w Bratysławie w czerwcu tego roku, był pokazany również na prestiżowym Festiwalu w Wenecji – Venice Open Stage.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/mens-talk/
Gramy: 7, 8 listopada

Warszawa płonie jest oddolną inicjatywą studencką. Nad muzodramem, wraz z Kacprem Janem Lechowieczem, współpracują Marcin Januszkiewicz, Andrzej Perkman oraz Ada Branecka (kierunek reżyseria) i Marta Lewandowska (kierunek wiedza o teatrze). To projekt, który łączy różne pokolenia i dziedziny w ramach swojego międzykierunkowego i interdyscyplinarnego charakteru.

Efekty tej współpracy widownia będzie mogła ocenić już niedługo na scenie im. J. Kreczmara w Akademii Teatralnej.

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/warszawa-plonie/
Gramy: 9 i 10 listopada, 15 i 16 grudnia

Takie wydarzenia bardzo lubimy – 13 listopada odbędzie się jubileusz wykładowcy, który od wielu lat zaszczepia kolejnym grupom studentów miłość do muzyki klasycznej i jazzowej – Darka Janusa. Zaprosił z tej okazji wielu artystów, z którymi pracował przez lata nad wspólnymi projektami i wystąpią razem na scenie głównej TCN:

Darek Janus: Zapraszam państwa w podróż muzyczną, do tych chwil i miejsc, które zapisały się w mojej pamięci. Do ludzi budzących uśmiech na naszych twarzach. Koncert jest efektem wielu interesujących spotkań z ciekawymi postaciami sceny muzycznej. W moim jubileuszu towarzyszyć mi będą wybitni klasycy, jak i gwiazdy muzyki jazzowej i rozrywkowej, dla których przez okres 35 lat napisałem wiele kompozycji.

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/koncert-jubileuszowy-dariusza-janusa/
Gramy: 13 listopada

A pod koniec listopada – Instrukcje, w reżyserii Konrada Imieli, spektakl grany przez studentów IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka.

Fragment recenzji Roberta Trębickiego:

Wszystko zaśpiewane jest czyściutko, z ogromnymi możliwościami wokalnymi, zaaranżowane tak, że nogi same chodzą, a i głowa porusza się w rytm muzyki. Każde perfekcyjne wykonanie budzi nie tylko mój podziw, ale i zaskoczenie, że można osiągnąć w tak młodym wieku poziom niedostępny dla wielu artystów dużo bardziej doświadczonych. Zaskoczenie tym większe, że struktura tego muzycznego dyplomu oparta została o teksty instrukcji, z jakimi się możemy zetknąć w różnych momentach naszego życia, bo przecież nawet kupując aspirynę, w pudełku jest więcej kartek z tekstem niż samego leku.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/instrukcje/
Gramy: 23 – 25 listopada, 1 – 2 grudnia

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru, na stronie jest dostępny również repertuar na październik 2023. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Państwa na naszej widowni!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:
pon. – kasa zamknięta
wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie https://tcn.at.edu.pl/