Nowości w HBO Max | 1 – 15 maja

„Lobster”, „Mój policjant”, „Lady Bird” – to tylko niektóre z filmowych premier zaplanowanych na maj w HBO Max. W pierwszej połowie miesiąca będzie można obejrzeć również kontynuacje seriali „Hacks” oraz „Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny”. Zobacz propozycje na maj w HBO Max

maj w HBO Max

Poniżej lista wybranych nowości oraz rozpiska dzień po dniu.

Programy i seriale na maj w HBO Max

Szczęśliwa szóstka (Six is not a Crowd) – Carolina i Damián są dla siebie stworzeni, ale mają bardzo różne poglądy na temat seksu i miłości. Czy ich związek ma szansę przetrwać?
Hacks III – Serial zgłębia tajniki relacji, która zawiązuje się pomiędzy Deborah Vance, legendarną komiczką z Las Vegas, a 25-letnią roszczeniową dziewczyną wyrzuconą poza nawias.
Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny II (Pretty Little Liars: Original Sin) – Dwadzieścia lat temu seria tragicznych wydarzeń wstrząsnęła robotniczym miasteczkiem Millwood. Teraz now grupa nastolatek – nowe kłamczuchy – jest dręczona przez A, nieznanego napastnika.
Uśmiechnięci przyjaciele (Smiling Friends) – Pracownicy niewielkiej firmy chcą dawać ludziom szczęście w tym dziwnym i zwariowanym świecie. W firmie pracują cyniczny Charlie i pracownik roku Pim, których zadaniem jest dzwonienie do ludzi, aby podnosić ich na duchu

Filmy maja w HBO Max

Uciekaj, ile sił (Ale kachuu – Take and Run) – Młoda Kirgizka zostaje porwana przez grupę mężczyzn i zmuszona do zawarcia małżeństwa. Dramat o pragnieniu wolności.
Tak, jak było (As It Was) – Po roku spędzonym w Berlinie Lera wraca na Boże Narodzenie do rodzinnego Kijowa. Tam na własnej skórze doświadcza nowej, wojennej codzienności.
Cytrynowiec (Lemon tree) – Młody ojciec kradnie królika magika, aby zaimponować 10-letniemu synowi. Dreszcz emocji szybko jednak zmienia się w przytłaczającą rzeczywistość.
Po staremu (Same Old) – Chiński imigrant pracujący jako dostawca jedzenia w Nowym Jorku musi pogodzić się z kruchością swojego życia w Ameryce.
Kurczak dla Lindy! (Chicken for Linda!) – Paulette czuje się winna po niesprawiedliwym ukaraniu córki i postanawia upiec dla niej kurczaka z papryką.
Chłopcy (Juniors) – Dwóch nastolatków postanawia stworzyć w sieci kotka, aby kupić Playstation. W miarę napływu pieniędzy, kłamstwo zaczyna zagrażać ich przyjaźni.
Mój policjant (My Policeman) – Obraz podąża za trójką młodych ludzi w emocjonalną podróż po Wielkiej Brytanii lat 50. XX wieku.
Lobster – Colin Farrell w roli porzuconego mężczyzny, który ma 45 dni na znalezienie sobie nowej partnerki.
Anty-skłot (Anti-Squat) – 38-letnia samotna matka rozpoczyna pracę w start-upie, który oferuje niski czynsz w zamian za zajmowanie i opiekę nad pustymi biurowcami.
Granice (Frontiers) – Po tragicznym wypadku Diane czuje się stale zagrożona. Jej dwie siostry są zaniepokojone i alarmują matkę, która wraca, aby wspierać rodzinę.
Sommersby – Dwa lata po wojnie secesyjnej Jack Sommersby wraca na plantację na południu i do żony, którą opuścił. Czy naprawdę jest tym, za kogo się podaje?
Totem – Siedmioletnia Sol spędza dzień w domu dziadka, pomagając w przygotowaniach do urodzin jej nieuleczalnie chorego ojca.
Mój własny pokój (A Room of My Own) – Tina, która zatraciła się w życiu, wynajmuje pokój od pełnej życia Megi, dzięki której zaczyna odkrywać wolność.
Nadzieja i chwała (Hope and Glory) – Kapitalnie opowiedziana historia małego chłopca, dorastającego w Londynie czasów drugiej wojny światowej. Złoty Glob i 5 nominacji do Oscara.
Lore – Piątka urodzonych w nazistowskiej rodzinie dzieci podróżuje przez Niemcy tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Muszą zmierzyć się z powojennym chaosem i bolesną prawdą o swoich rodzicach.
Fabryka zła (Before the Fall) – W 1942 roku dwóch chłopców, Friedrich i Albrecht, zostaje wybranych do elitarnej szkoły, która kształci przyszłych przywódców Rzeszy Niemieckiej.
Nigdzie w Afryce (Nowhere in Africa) – Żydowskie małżeństwo emigruje do Kenii uciekając przed nazistowskimi Niemcami. Utrata domu i niemożność rozmowy zagrażają ich relacji.
Czas na miłość (About Time) – Podróżnik w czasie wykorzystuje swoje umiejętności, by zdobyć dziewczynę swoich marzeń. Domnhall Gleeson i Rachel McAdams w rolach głównych.
Trzynastu (Thirteen Lives) – Oparta na faktach historia misji wydostania członków męskiej drużyny piłkarskiej z jaskini w Tajlandii, którzy zostali uwięzieni przez ulewny deszcz.
Eismayer – Eismayer to oficer szkoleniowy armii austriackiej, który budzi największy strach. Pewnego dnia jednak jego świat zostaje wywrócony do góry nogami.
Zagubieni pośród nocy (Lost in the Night) – Emiliano poszukuje osób odpowiedzialnych za zaginięcie jego matki-aktywistki, która broniła lokalnych stanowisk pracy.
O północy w kinie Paradise (Midnight at the Paradise) – Podczas jednego wieczoru trzy pary uświadamiają sobie, że każde małżeństwo wymaga równych dawek złudzeń, przebaczenia, śmiechu i pasji.
Dwóch ojców (Second Best) – Graham, samotny walijski naczelnik poczty, adoptuje Jamesa, 10-letniego chłopca z trudną przeszłością.
Skradziona dolina (Stollen Valley) – Mechanik Lupe łączy siły z kowbojką wyjętą spod prawa, aby pomóc ocalić jej umierającą matkę

Zobacz nasze wcześniejsze propozycje tutaj.