Nowe życie

Horia Manolache przez dwa lata studiował na uczelni technicznej, kiedy postanowił rzucić studia i zająć się rozwijaniem swoich artystycznych pasji. Obecnie uczy się w szkole artystycznej i pracuje nad swoimi projektami. Jednym z nich jest The Prince and the Pauper, czyli Książę i Żebrak.

Horia fotografuje ludzi bezdomnych. Zestawia obraz tego, jak wyglądają teraz i jakie życie prowadzą razem z tym, co chcieliby robić oraz jakie są ich marzenia. Na portalu Ingiegogo Manolache zbiera pieniądze, żeby móc wydać książkę, album ze zdjęciami swoich bohaterów. Tytuł publikacji zostanie zaczerpnięty z książki Marka Twaina.

Celem Horii jest pokazanie bezdomnych, tytułowych „żebraków” w zupełnie inny świetle i z innej perspektywy. Chce pozbyć się dystansu jaki często dzieli nas z ludźmi ulicy, usłyszeć ich historie i poznać marzenia. Artysta, z pomocą żony, dał tym ludziom możliwość spełnienia swoich marzeń i pozowania do zdjęć jako ludzie, którzy są spełnieni i robią to, o czym marzą. Historie bezdomnych są naprawdę wzruszające, a zdjęcia nie pozostawiają nikogo obojętnymi. Zobaczcie sami.

źródło: www.horiamanolache.com