Nowa płyta Marika „Cykl”

“Nie powracam, bo nigdy nie odeszłam. Jestem cykliczna, nie szalona”. Marika prezentuje nową płytę „Cykl”

MarikaMarika wydaje nową płytą zatytułowaną “Cykl”. Składa się na nią kilkanaście utworów, które powstały podczas urlopu macierzyńskiego, na który artystka udała się 4 lata temu. Jak dodaje sama Marika: “Codzienne doświadczania macierzyństwa nasunęło mi wiele wniosków dotyczących cykliczności życia. Nietrudno zauważyć, że życie kobiety podąża za cyklami Matki Natury i jest z nią sprzężone. Kobiety po prostu żyją w permanentnym cyklu.”

Utwory na płycie są w dużej mierze próbą redefinicji dojrzałej kobiecości. Według Mariki w naturze kobiet leży wspieranie się, a nie rywalizacja. Anty-patriarchat nie musi być zawężony jedynie do szukania “wrogów w samcach”; problemem potrafi także być rywalizacja między samymi kobietami. Prawdziwa zmiana może odbywać się właśnie wśród samych kobiet, które mogą decydować się na współdziałanie. Tym sposobem stworzą coś trwałego i dokona się przełom.

Podążając w wyznaczanym swoimi przemyśleniami kierunku, przy nowej płycie Marika współpracowała z Moniką Cisło, współtwórczynią brandu odzieży cyrkularnej Dioxide Denim. W ramach współpracy powstały “upcyklingowane”, autorskie kreacje, w których Marika występuje w swoich teledyskach i na koncertach.

“Płyta “Cykl” promuje tym samym także cyrkularną modę, wpisaną w kontekst cykliczności życia kobiety.“ – mówi Marika.

Branża odzieżowa to trzeci, po paliwach kopalnych i produkcji żywności, najbardziej szkodliwy dla środowiska biznes na świecie. Opiera się on na 98 mln ton nieodnawialnych surowców na rok. Idea stojąca za Dioxide Denim to twórcze odzyskiwanie i projektowanie ubrań o obiegu zamkniętym, które nie tylko nie powodują szkód środowiskowych, ale również przynoszą korzyści ludziom i środowisku przez cały cykl życia produktu. Wymaga to projektowania, rozwoju, produkcji i użytkowania produktów modowych, tak, aby zostały zaspokojone dzisiejsze potrzeby przyszłych pokoleń bez szkodliwości dla środowiska. Produkty o obiegu zamkniętym powinny nie tylko nie powodować szkód, ale również przynosić korzyści ludziom i środowisku przez cały cykl życia produktu.

„Widzimy przyszłość, w której ubrania, które kochamy, przetrwają dłużej, a jeśli zblakną, mogą rozpocząć nowe życie, stanowiąc część okrągłego systemu mody. Kreujemy przyszłość, w której klienci mogą dokonywać świadomych wyborów, a luksus i moda mogą odegrać rolę w odbudowie naszej planety. Wierzymy w inkluzywną przyszłość, w której nasza branża jest naprawdę zróżnicowana i gdzie następne pokolenie jest wyposażone w umiejętności, które pozwalają zmieniać świat.” – mówi Monika Cisło, współzałożycielka marki.

Do współpracy przy oprawie artystycznej działań promocyjnych Marika zaprosiła także Magdalenę Brzozowską i Malwinę Wysińską, projektanki i twórczynie marki biżuterii UMIAR. Biżuteria UMIAR, którą w teledyskach nosi Marika, wykonywana jest ręcznie w pracowni na warszawskim Mokotowie. We współpracy z doświadczonymi rzemieślnikami, koncepcje i szkice projektantek stają się dokładnie testowanymi prototypami, a następnie ponadczasowymi wyrobami z najwyższej jakości materiałów: złota, srebra, minerałów i naturalnych pereł. Projekty Malwiny i Magdy charakteryzuje wyważony, autorski design: efektowna linia, harmonijne proporcje i szlachetny, minimalistyczny detal.

Nowej płycie Mariki będą towarzyszyły także inne niestandardowe działania promocyjne, które będą kontynuacją idei zawartych w “Cyklu”. Między innymi: w przedsprzedaży planowane są kolekcjonerskie wersje płyty z zarodnikami grzybów z gatunku Pleurotus djamor, dzięki czemu fani będą mogli samodzielnie (i kilkakrotnie) je wyhodować, a tym samym osobiście doświadczyć cykliczności natury.

Aby być na bieżąco koniecznie śledź naszą zakładkę MUZYKA.